Babinet.cz  /  Magazín  /  Aktivní život  /  Chraňte svá zvířata před vnějšími parazity!

Chraňte svá zvířata před vnějšími parazity!

Redakce Babinet

Konec měsíce února je doba, kdy započne zvýšená aktivita klíšťat. O tom, že klíšťata přenášejí viry a baktérie, kterými mohou nakazit vaše čtyřnohé miláčky a samozřejmě jsou velkým nebezpečím i pro člověka, není ani potřeba se zmiňovat. Jaké jsou možnosti preventivní ochrany před těmito nezvanými hosty v srsti našich čtyřnožců?

Nejen klíšťata, ale mezi tzv. ektoparazity, neboli vnější parazity, patří též blechy či komáři. Tito parazité psa či kočku zneklidňují svým pobíháním v srsti, svěděním i odsáváním krve a jejich kousnutí ohrožuje zdraví zvířat nemocemi jako jsou borelióza, rickettsióza, ehrlichióza a leishmanióza.

Preventivní přípravky – kvalitní pomocníci v boji

Ideálními pomocníky v boji proti parazitům jsou produkty Kiltix a Advantix. Vnější parazity odpuzují, takže je dokáží zastavit ještě před tím, než mají šanci se zakousnout a sát krev.

Kiltix je antiparazitární obojek, který chrání před klíšťaty až 7 měsíců. Plně účinný je už 24 hodin po nasazení. Nevadí mu voda ani špína. Stačí, když obojek umyjete a póry s práškem se uvolní, takže obojek je dále účinný. Obojky jsou k dostání u veterinárních lékařů, v lékárnách a pet shopech ve třech velikostech: 35 cm, 48 cm a 66 cm.

Dobrá zpráva pro vašeho pejska! Advantix spot-on nyní koupíte i bez předpisu!

Ve formě spot-onu existuje také přípravek Advantix. Jedná se o pipetu s malým množstvím tekutiny, která se aplikuje na jedno nebo více míst na kůži v linii hřbetu psa. Díky svému repelentnímu účinku působí proti klíšťatům, komárům a muchničkám, účinně usmrtí klíšťata i blechy ještě před stykem s kůží. Spot-on bude chránit vašeho psa po dobu jednoho měsíce a zachovává si účinnost po koupání a šamponování. Získat jej můžete u veterinárního lékaře nebo nově také v lékárnách.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

Mirka21
4.11.2020 19:32

Dobrý den, myslím, že je vhodné chránit i sebe před těmito nebezpečnými parazity, které na vás mohou přenést právě domácí mazlíčci. Já se už několik let pravidelně odčervuji a myslím, že to je nedílnou součástí života se zvířetem

Hedvika22
21.12.2020 20:01

Myslím, že odčrvování by mělo být samozřejmostí pro všechny, co žijí s nějakým domácím mazlíčkem.

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

*/ ?>