Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Správný jídelníček? Vyvážený, pestrý a také za málo peněz!

Správný jídelníček? Vyvážený, pestrý a také za málo peněz!

Redakce Babinet

Soutěž ukončena!

Hodiny strávíte v posilovně, pravidelně cvičíte aerobik, věnujete se v dostatečné míře odpočinku, nezanedbáváte své koníčky a relaxaci, a přesto se necítíte ve formě. Jsou Vám tyto pocity povědomé? Možná je na čase zamyslet se nad svým jídelníčkem a změnit ho! Je to jednoduché a s kvalitními výrobky značky Albert Quality i levné!

Nevíte, jak začít? Zdarma se poraďte s odborníky

Víte, které z potravin tělu prospívají a snažíte se mu je i dopřávat, pravidelně sportujete, ale stále to není ono? Mnohdy stačí jen správně nastavit jídelníček a vyvážit pestrost pokrmů. Právě jídelníček je totiž v mnoha případech tím správným klíčem k psychické i fyzické pohodě. Změnit jídelníček a dostat se do pohody může být nyní prostřednictvím široké nabídky kvalitních produktů Albert Quality i levné. Přibližně 900 různých výrobků této značky za dobrou cenu, mezi nimi i novou řadu biopotravin či drogistické zboží, najdete do konce roku v prodejnách Albert a Hypernova.

Mnozí odborníci se shodují, že dodržováním alespoň základních zásad správného stravování může dojít k výraznému zlepšení vašeho pocitu a toho, jak se cítíte. „Lidé v mnohých případech již velmi dobře vědí, které potraviny jim pomáhají udržet se v dobré kondici. Důležité je však klást důraz i na vyváženost, množství a celkovou skladbu jídelníčku. To je stejně důležité jako správný výběr potravin,“ říká nutriční terapeutka Zdeňka Jirků. Ta odpovídá na otázky veřejnosti ohledně jídelníčku prostřednictvím bezplatné linky Zdravé Pětky. Na čísle 800 402 402 tak může každý bezplatně konzultovat otázky stravování a zdravého životního stylu.

Ve znamení zdravé pětky

Jak tedy začít? Podle Zdeňky Jirků je důležité kromě pravidelného cvičení i pravidelnost našeho jídelníčku. Ideální je jíst pětkrát denně a mezi jídly dodržovat pauzu přibližně v délce 3 hodiny. Ráno bychom měli sebe i své tělo nastartovat snídaní, kterou bychom si měli dopřát pěkně v klidu a doslova si ji užít. Optimální rozmezí energetického příjmu činí denně zhruba 8 500 kJ (2000 kcal) až 12 000 kJ (2850 kcal). Snídaně by měla pokrýt 20 % z celkového příjmu, oběd 35 % a večeře 30 %. Zároveň Zdeňka Jirků zdůrazňuje, že se nemá zapomínat na dopolední a odpolední svačinu (5-10%). Neměli bychom vynechávat jedno teplé jídlo denně. Ideálně si jím zpříjemnit oběd.

Důležité je také dodržovat pitný režim, který by měl zahrnovat 2 - 3 litry tekutin. Opět je dobré využívat pestrosti nápojů a nezapomenout na vhodnou skladbu tekutin. V rozhodování nám může pomoci široká nabídka nápojů Albert Quality. Pod touto značkou najdete minerální vody, džusy, čaje nebo různé druhy probiotických nápojů.

Pro tělo je velmi důležitá vláknina. Tu obsahuje například ovoce, zelenina či luštěniny. Proto Zdeňka Jirků v rámci projektu Zdravá Pětka doporučuje konzumovat 5 x denně ovoce a zeleninu. Pro dobrou kondici je však nezbytné snížit příjem cukru v nápojích a potravinách, příjem soli a také živočišných tuků. S dobrou kondicí si netykají ani tučné mléčné výrobky, tučná masa, uzeniny, větší konzumaci vajec a alkohol.

V našem snažení nám může v adekvátním množství pomoci celozrnné pečivo, zakysané mléčné výrobky, čerstvé zeleninové saláty či luštěniny. Zařadit do našeho jídelníčku určitě můžeme i jodizovanou sůl, olivový nebo řepkový olej, mořské plody či drůbež. Ideální jsou také mořské ryby. Treska tmavá, halibut a pangasius jsou některé z ryb značky Albert Quality, které můžete tělu z široké nabídky dopřát.

To je alespoň několik základních kroků, které není složité učinit, ale změny mohou být opravdu významné. Konzultovat své otázky zdravé výživy a správného jídelníčku můžete na bezplatné infolince Zdravé Pětky na čísle 800 402 402 nebo prostřednictvím internetových stránek http://www.zdrava5.cz.

V rámci vlastní značky Albert Quality můžete v prodejnách Albert a Hypernova vybírat ze široké nabídky oblíbených pochoutek, nápojů, masa pro sváteční oběd či drogistického zboží pro každodenní použití v domácnosti. To vše za zachování příznivé ceny. Značka Albert Quality totiž nabízí výrobky vysoké kvality od prověřených dodavatelů právě za příznivé ceny. Více se dozvíte na www.ialbert.cz.

Milé dámy, odpovězte správně na soutěžní otázku a 3 z Vás získají poukázky v hodnotě 500 kč na nákup zboží v prodejnách Albert/Hypernova! !!!

Soutěž začíná 21.11. a trvá do 5.12.2008. Všeobecná soutěžní pravidla naleznete ZDE

Nápovědu hledejte v textu

GRATULUJEME:

Lochnerová - Holýšov, Jana Jurošková - Velká Bíteš Lucie Krejčíková - Litvínov

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz