Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Desatero rad, jak být v košili in

Desatero rad, jak být v košili in

Redakce Babinet

Na co bychom neměli zapomenout při výběru té správné košile pro nás případně pro naše blízké? Abychom se mohli z košile opravdu hodně a dlouho radovat, je důležité zvážit několik důležitých otázek: pro jakou příležitost košili využiji, do jakého prostředí ji budu nejčastěji nosit, v jakém ročním období, zda v ní budu sedět v autě, jak často ji vezmu na sebe, jaké k ní mám na ramínku kalhoty, jak se obléká můj partner / partnerka atd. Košile je jedním ze základních oděvů a Češi si to stále více uvědomují. Doženou elegantním oblékáním pověstné Italy, Španěly, či slovanské bratry Chorvaty?

„Co zakrývá nejčastěji tělo muže? V západním světě to jsou košile – oděv, který má nespočet variací, různých typů, barev, vzorů, materiálů. Následující desatero ukazuje, jak se trefit při výběru do té košile, která sedne nejlépe právě vám. Oblečte si úspěch!“ vyzývá autorka desatera a stylistka českých značek košil Friends and Rebels a Native, Irena Nováková.

Košilka úspěchu – desatero, jak být v košili in:

1) do obleku pouze v jednobarevné košili už NEPLATÍ – in jsou jemné decentní vzory (kostka, proužek)

2) čím oficiálnější akce, tím „delší“ rukáv

3) jdete na oficiální akci s partnerkou? Podívejte se před výběrem košile na barvu jejích šatů

4) když košile ven z kalhot, tak kratší a vypasovaná

5) pokud pod košili nosíte nátělník nebo tričko vždy pamatujte: pod světlou košili vždy světlý nátělník, pod košilí, kde nátělník prosvítá, si neberte raději nic

6) knoflík pod kravatou je vždy zapnutý (už je po oficiální části akce? Sundejte raději celou kravatu a nezapomeňte opět se nosí široké kravaty a vážou se velké uzly!)

7) pestré barvy jsou klíčem k úspěchu – zkuste něco jiného než šedivou či bílou (letí lila, zelená, růžová, žlutá)

8) kvalitní košile se pozná podle materiálu, ale také podle detailů (límce, střihy, knoflíky, kapsy)

9) také košile stárnou – nebojte se i tu oblíbenou nahradit novou

10) vždy košili při nákupu vyzkoušejte

PROFIL FIRMY

Firma JASPIS FASHION s. r. o. působí na trhu pánské módy v České a Slovenské republice od roku 1993. Po rychlém rozvoji firmy v prvních letech, kdy došlo k pokrytí téměř celé České a Slovenské republiky, se zaměřila na zvyšování kvality při udržování konkurenčních cen.

Pod značkami Friends & Rebels a Native dodává prvotřídní košile do řady módních butiků a specializovaných prodejen s pánskou módou a do 20 vlastních a franchisingových značkových prodejen. Část produkce je exportována především zákazníkům v Litvě, Chorvatsku a Rakousku.

Roční objem produkce se pohybuje kolem 200 000 ks košil ročně, každou sezónu (jaro, léto a podzim, zima) je připravena pro zákazníky nová kolekce košil, která se obvykle skládá z více než 150 barev, dezénů a materiálů.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz