Babinet.cz  /  Magazín  /  Aktivní život  /  Pískovny ve středních Čechách: Tipy, kam k vodě na přírodní koupaliště

Pískovny ve středních Čechách: Tipy, kam k vodě na přírodní koupaliště

9.7.2024 - redakce Babinet.cz

V přírodních koupalištích, pískovnách a jezerech se zaručeně osvěžíte. Navíc budete na čerstvém vzduchu a ve vodě bez chemie – a o to si letní dny vyloženě žádají! Přinášíme tipy, kam k vodě na přírodní koupaliště se zázemím do středních Čech.

 

Koupání v čisté vodě v jezerech vzniklých zatopením po vytěžení písku je ideální letní volbou. O patřičné zázemí v podobě toalet, sprch, převlékacích kabinek, stánků s občerstvením a také o herní prvky a zázemí pro sportování se přitom rozhodně bát nemusíte. Vstup na pláže je většinou zpoplatněn, stejně tak jsou zpoplatněna přilehlá parkoviště.

foto / Ondřej Soukup; Archív SCCR

Jedním z nejhezčích přírodních areálů v Čechách, kde se vykoupete, zahrajete si sportovní hry nebo si dáte občerstvení, je jezero Lhota nedaleko Prahy. Příjemné prostředí ke koupání se nabízí u Proboštských jezer v oblasti plné zeleně s písečnými i travnatými plážemi. Ve středu jednoho z nich pluje prostorné plovoucí molo. Proboštská jezera jsou zároveň neodmyslitelnou součástí kulturního dění v Brandýse nad Labem – odehrávají se u nich koncerty, závody a spousta dalších akcí.

Těžbou písku v Polabské nížině vzniklo atraktivní rozlehlé koupaliště Jezero Poděbrady, vybavené veškerými potřebnými službami i Kempem na Jezeře. Výlet do lázeňských Poděbrad je zkrátka dobrou volbou i v parném létě.

Několik příjemných pláží mají pískovny v Sadské anebo v nedaleké Ostré. Další pískovnu vhodnou ke koupání ve středních Čechách najdete u obce Ovčáry nedaleko Kostelce nad Labem. Její hlavní pláž má velmi pozvolný vstup do vody. Poblíž Mnichova Hradiště se můžete směle vykoupat v pískovně Veselá, u níž najdete také areál pro wakeboarding. Na břehu zatopené pískovny u Neratovic vznikl Beach Park Mlékojedy, který přináší nejen možnosti k příjemnému osvěžení ve vodě a u vody, ale také stálou letní kulturní scénu. Lákavá je také pískovna Konětopy, která – s trochou nadsázky – nabízí koupání skoro jako u moře. 

zdroj: strednicechy.cz

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

goldplatesssss
9.7.2024 19:00

You delivered such an impressive piece to read, giving every subject enlightenment for us to gain information. Thanks for sharing such information with us due to which my several concepts have been cleared.  뉴토끼

isadoraabhaya
11.7.2024 08:56

Thank you for sharing this valuable knowledge; I think it will help everyone. Play game baby in yellow free.

isadoraabhaya
11.7.2024 08:56

https://babyyellow.io/

goldpgoldplatess
12.7.2024 19:21

"It’s amazing in favor of me to have a web page, which is useful in support of my know-how. thanks admin" 뉴토끼

goldpgoldplatess
12.7.2024 19:21

뉴토끼 뉴토끼 https://linktr.ee/newtoki114

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz