Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Znamení zvěrokruhu a toxické vlastnosti: Raci rádi manipulují, Štíři neustále podezírají

Znamení zvěrokruhu a toxické vlastnosti: Raci rádi manipulují, Štíři neustále podezírají

22.5.2024 - redakce Babinet.cz

Astrologie nám poskytuje fascinující pohled na naši osobnost. A to nejen v souvislosti s těmi nejlepšími vlastnostmi, ale poučně vrhá světlo také na naše špatné stránky a toxické vlastnosti. Stokrát si můžeme říct, že špatná vlastnost tomu či onomu do vínku dána nebyla, ale realita je jinde. Každý máme světlé i temné stránky.

Ať chceme, nebo ne, obojí je naši neoddělitelnou součástí. Pojďme se tak dnes podívat na toxické vlastnosti. Čím se například vyznačují Berani? Které znamení je jednou velkou obětí? To a mnohem více se dozvíte už za malou chvilku.

foto / Freepik

Beran

Berani se vyznačují velkou odvahou a vášní. Cizí jim ale není ani jistá forma agrese a mnohdy neřízená impulzivnost. To všechno může vést k náhlé, nečekané, nepromyšlené a prudké reakci. Taková situace může snadno přerůst do násilného konfliktu. Berani někdy zapomínají také na ohleduplnost a mohou se chovat sebestředně.

Býk

Býci mívají sklony k materialismu, a když nemají náladu, upřednostňují své potřeby před potřebami ostatních. Jsou tvrdohlaví, v některých ohledech nepřizpůsobiví a právě toto jim čas od času dost ztěžuje komunikaci s ostatními. Když se rozčílí, temperament z nich přímo prýští a dá se očekávat, že přijde intenzivní výbuch hněvu.

Blíženci

Blíženci jsou velmi zvědaví a také chytří. To je možná tak trochu předurčuje k dobře promyšleným nevěrám a povrchnosti. Rovněž mohou mít problémy s udržováním emocionálních vztahů a do toho jsou ještě navíc neustále v pohybu. To pochopitelně může trápit jejich blízké a přichází frustrace. Blíženec ale často obavy blízkých zlehčuje.

Rak

Raci bývají citliví, vnímaví, něžní a jsou mimořádně zdatnými posluchači. To je jejich dar i zbraň zároveň. Díky těmto vlastnostem totiž mohou s lidmi skrytě manipulovat tak, jak se jim to hodí. Jejich manipulativní sklony někdy zachází až do extrémů a své nejbližší okolí pak Rak zahání do kouta. Když někdo intriky Raků prokoukne, dotyčný račí jedinec se emočně úplně rozloží.

Lev

Lev vyhledává pozornost. Díky nepřehlédnutelnému charisma Lva pochopitelně není až takový problém tuto jeho potřebu naplnit. Co je ale moc, to je příliš. Touha po pozornosti a potřeba uznání je u Lvů tak intenzivní, až to okolí bývá nepříjemné. Jejich nejbližší mohou být v tomto ohledu dlouhodobě vyčerpaní.

Panna

Panny jsou důkladné a pracovité. To jde však ruku v ruce s temnější stranou mince, čili s jejich perfekcionalismem. Panny mívají potíže s kontrolou ostatních a neumí v tomto směru ubrat. Neumí se spoléhat na ostatní, na ostatní neustále vyvíjejí dusný tlak a bývají jízlivé. To nakonec může vést až ke krachu veškerých vztahů.

Váhy

Váhy se zuby nehty vyhýbají konfrontacím a konfliktům. Na tom by nebylo nic tak strašného, ale z dlouhodobého hlediska je tento fakt velice unavující. Nejen pro Váhy samotné, ale také pro jejich nejbližší. Takové potlačování pocitů negativně ovlivňuje psychiku a může se přelít až do neadekvátního chování.

Štír

Intenzivní, vášniví a draví Štíři. Ti snadno podléhají žárlivosti a v jednom kuse někoho podezírají. Ze lži, z nevěry, z nedobrých úmyslů i z toho, že jim člověk neříká opravdu to, co si o nich myslí. Své emoce skrývají a druhým se otevírají jen zřídkakdy. Taková nedůvěra pak mnohdy bývá kamenem úrazu a silnější jedinci jsou schopni se Štírem zpřetrhat vazby nadobro.

Střelec

Střelci jsou svobodomyslní a mívají dobrodružnou povahu. To je v pořádku, ale nesměla by se k tomu přidat přílišná upřímnost. Vše je navíc umocněno neohleduplností. Střelec si zkrátka nebere servítky a ihned každému na potkání poví, co si o něm myslí. Střelec umí druhým natvrdo říct i to, na co se ostatní bojí jen pomyslet. Takové vlastnosti pochopitelně dlouhodobým vztahům neprospívají.

Kozoroh

Kozoroh je ambiciózní, pracovitý a má laskavou povahu. Kdo však zná Kozoroha déle, nejsou mu zcela neznámé i jeho špatné či toxické vlastnosti. Mezi ně rozhodně patří vztahovačnost, ješitnost, náladovost a ego monstrózních rozměrů. K tomu připočtěme dojem bezcitného člověka a záhada problémů se socializací Kozoroha je objasněna.

Vodnář

Vodnáři jsou originální, nezávislí a volnomyšlenkářští. Často však působí spíše jako odtažití a nepřístupní. Jejich touha po svobodě bývá tak silná, až jim hatí vztahy. Těm se mnohdy dokonce sami Vodnáři záměrně a cíleně přímo vyhýbají. Nestojí o to, aby jim někdo přistřihoval křidýlka nebo je jakkoliv jinak omezoval. To ani náznakem.

Ryby

Ryby jsou soucitné a intuitivní, ale jejich občasná přecitlivělost bývá problém. Okolí si ne vždy ví rady s teatrálními výstupy a na slzy Ryb už nereaguje. Blízcí Ryb postupně získávají averzi také na roli oběti, do které se Ryba sama pasuje.  Ryby tak mohou mít pocit, že jim nikdo nerozumí a potřeba sebeobětování se se ještě více prohlubuje.

 

napsala Bára Klímová

zdroje:

horoskopy.cz

https://bestlifeonline.com/most-toxic-zodiac-sign-news/

https://www.msn.com/en-us/lifestyle/horoscope/the-6-most-toxic-zodiac-signs-ranked/ss-AASscXw

https://trusted-astrology.com/most-toxic-zodiac-signs/

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz