Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Přichází silné astrologické znamení Býka. Jací jsou lidé narození v tomto znamení?

Přichází silné astrologické znamení Býka. Jací jsou lidé narození v tomto znamení?

13.4.2024 - redakce Babinet.cz

Za několik dní vstoupíme do dalšího astrologického znamení, kterým je Býk (latinsky Taurus). Ve starověku byl Taurus jako souhvězdí Býka ztotožňován s konstelací se dvěma hvězdokupami – Plejádami a Hyádami, o nichž se vypráví ve Starém zákoně. O hlavní hvězdě Hyád, Aldebaranu, se zmiňují také Homér a Hésiodos. Znamení Býka má vliv na země jako Irsko, Holandsko, Írán, Bělorusko, Ázerbájdžán nebo Gruzii. Býk také ovládá města jako Lipsko, Dublin, Palermo nebo St. Louis.

Je zajímavé, že Býk je jako mužné zvíře ovládán Venuší a povyšuje ho Luna. Slunce, které je spojené s Venuší v Býku, dává lidem narozeným v tomto znamení velkou srdečnost. Přirozenou sílu tohoto znamení zesiluje a zjemňuje sebeovládáním a poctivostí. Převažujícím rysem tohoto znamení je skutečně jednoznačně síla. Současně je tu však tvrdošíjná povaha, kterou je možné jen obtížně měnit.

znamení býka charakteristika

foto / Pixabay

Býci mají většinou výborné zdraví, pokud si díky své chuti k jídlu nepůsobí nadváhu a s ní spojené problémy se srdcem, krevním oběhem a křečovými žilami. Nejcitlivější na možné infekce jsou u Býků nohy, páteř, reprodukční orgány a krk. Když už býk onemocní, uzdravuje se velice pomalu, protože tvrdohlavě odmítá lékařské rady. Vždy mu pomůže čerstvý vzduch a pohyb.

Kameny, spojované se znamením Býka, jsou například tygří oko, křišťál, růženín, turmalín, citrín nebo topaz. Mezi Býkem oblíbené barvy patří azurová, bledě modrá a zemité odstíny jako khaki nebo hnědá. Býci by neměli nosit červené oblečení, které v nich vyvolává negativitu. Co se vůní týče, Býkům jsou příjemné pronikavé vůně s exotickým nádechem. Z přísad by neměla chybět broskev, pomeranč, krémová vanilka, ambra a pižmo.

V zaměstnání jsou tito lidé velmi přesní a spolehliví. Protože vědí, co je povinnost, snaží se nedat prostor své pohodlnosti. Praktická mysl Býků se hodí zejména do stavitelství. Býci bývají úspěšní ve všech mechanických směrech, jako je kupříkladu inženýrství. Bývají také nadaní na matematiku, jsou dobrými účetními a pokladními. Jelikož jsou Býci narozeni pod znamením Venuše, mají velice vyvinutý smysl pro umění, takže je mezi nimi mnoho aktivních umělců.

Lidé narození ve znamení Býka netrvají na tom, že by museli za každou cenu sportovat. Podniknou nanejvýš pěší túru, na jejímž konci bude vzácná umělecká památka, která není dosažitelná jiným způsobem. Jen vlastní rodina, umělecké zážitky a dobré jídlo jim stojí za vynaložení námahy.

V lásce a manželství se často jako ideální ukazuje kombinace Býka se Štírem, protože oba jsou silní a energičtí. Býk se hodí též k Panně, a to díky analytickým schopnostem. Také Váha je pro Býka vhodná, protože přináší dobrý úsudek, ale často je tu i určitý prvek nejistoty. Pozitivní je rovněž kombinace Býka a Kozoroha. Děti ve znamení Býka bývají tvrdohlavé, odolné a houževnaté. Ve škole však jsou malí Býci oblíbení u pedagogů i v kolektivu, a to zejména pro svoji spolehlivost a milou povahu.

Mezi známé osobnosti narozené v Býku patří například Marie Terezie, Adolf Hitler, Jack Nicholson, Sigmund Freud, Jan Pavel II. nebo zpěvačka Cher. Z českých osobností jmenujme kupříkladu umělce, jako je Dáda Patrasová, Oldřich Kaiser, Petr Hapka, Jiřina Bohdalová, spisovatel Jaroslav Hašek, malíř Josef Mánes nebo rovněž také i Karel IV.

napsal Petr Matura

zdroje: Nicholas Campion: Praktická astrologie, najdise.cz, milujemekameny.cz, aranys.cz aj.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

*/ ?>