Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Barevné péřové bundy jako hit letošní zimy: Jak je správně nosit?

Barevné péřové bundy jako hit letošní zimy: Jak je správně nosit?

11.2.2023 - redakce Babinet.cz

Barevné péřové prošívané bundy jsou letošní zimu hitem číslo jedna. Ačkoliv se nejprve jednalo o svršky vhodné výhradně na sjezdovky, dneska jsou péřovky módní i ve městech. Jak barevné prošívané bundy ideálně nosit? 

foto / Pexels

Prošívané péřovky jako základ dámského šatníku

Barevné prošívané péřovky se ze sjezdovek postupně začaly dostávat do šatníků pro každodenní nošení díky skandinávské módní vlně. Ta totiž dokáže naprosto dokonale skloubit protichůdné styly. Nyní však dámské barevné péřové bundy představují základní stavební kámen jednoduchého ležérního stylu, jenž již dávno nečerpá pouze ze základních tónů. Právě naopak. Pár basic kousků ve výraznějších odstínech bývá příjemným zpestřením.

Jak barevné péřovky nosit?

Současný trend barevných péřovek připomíná období oblíbených devadesátek, kdy měl velkou a výraznou bundu doma ve skříni snad úplně každý. A i letos můžete takzvané ugly bundy nosit ve stylu 90. let

Obléct k nim tedy po vzoru minulých let můžete široké kalhoty, zvonáče a boty s chunky podrážkou. Stejně tak k nim můžete obout lehce kontroverzní válenky. Chybu ale určitě neuděláte ani s barevnými kalhotami nebo džínovou sukní, která se rovněž po čase opět vrátila do módy. 

foto / Freepik

Vzorované barevné péřovky

Kromě klasických monochromatických péřovek jsou tento rok in i vzorované modely. Tady se můžete kromě devadesátek dokonce inspirovat až 70. lety minulého století, kdy sjezdovkám dominovaly výhradně vzorované a pestré kombinézy či bundy. 

Nebojte se proto po vzorované dámské barevní péřové bundě sáhnout i vy. Skvěle dokáže rozzářit i to nejvíce pochmurné zimní období. 

Mezi nejoblíbenější vzorované péřovky se řadí ty se širokými pruhy, drobnými geometrickými vzory nebo květinovými motivy.

 

napsala Dana Klementová

Zdroj: https://www.harpersbazaar.com/fashion/trends/g41396917/best-puffer-jackets/ 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz