Babinet.cz  /  Magazín  /  Aktivní život  /  Kuriozní případy klientů pojišťovny

Kuriozní případy klientů pojišťovny

30.12.2022 - redakce Babinet.cz

Na cestách i při běžných aktivitách se mohou přihodit různé věci. Přečtěte si některé příběhy klientů jedné z pojišťoven v roce 2022.

foto / Freepik

 • Klientka na dovolené v Egyptě vrazila do starého dřevěného plážového lehátka. Upadla na kolena a když se snažila postavit, zavadila o něj ještě jednou. Výsledkem byla velká tržná rána na holeni. První krvácení pomohl zastavit jiný turista – lékař. Na klinice si pak 20centimetrová rána vyžádala přes 80 stehů.
 • Na pláži na Mauriciu vlezla do tašky klientky ještěrka. Když si klientka sáhla do tašky pro sluneční brýle, ještěrka ji pokousala. Silně krvácející ránu ošetřili na klinice, kde se klientka dožadovala séra, protože byla přesvědčená, že ještěrka byla jedovatá.
 • Při dovolené v Turecku si chtěla klientka opálit i místa, které běžně slunci nevystavuje. Bohužel to ale přehnala a způsobila si popáleniny na hýždích. Vše nám navíc zdokumentovala velmi detailními fotkami.
 • Klienta na Madagaskaru uštknul had, který se schoval v hotelovém pokoji na posteli pod dekou. Zřejmě využil otevřených dveří na terasu. Naštěstí nebyl jedovatý, takže klient byl ošetřen hlavně kvůli způsobenému šoku.
 • Na dovolené v Turecku klientce v hotelu s režimem all-inclusive natolik chutnalo, že se nezdravě přejedla. Vedlo to až k jejímu fyzickému vyčerpání, takže jsme jí museli zajistit převoz do prověřené kliniky.
 • Klient si na dovolené v Egyptě velmi úzkostlivě hlídal, aby nebyl na slunci přes poledne a příliš dlouho. Vše navíc jistil krémy s UV faktorem 50. Bohužel se ale na pláži zapovídal s jiným účastníkem zájezdu a těch několik minut navíc proti původnímu plánu způsobilo spáleniny na téměř polovině těla.
 • Klienti se vraceli z rybolovu z Norska a v Německu měli bohužel dopravní nehodu. Kromě léčení zranění nárokovali také úhradu zničených věcí, které s sebou vezli. A mezi nimi bylo mimo rybářské výbavy také více než 100 kg nalovených ryb.

Na co ani to nejlepší cestovní pojištění nestačí

 • Klient chtěl stornovat vstupenky na koncert, protože se rodina, pro kterou je dříve koupil, rozhádala a nevydrželi by sedět vedle sebe. Raději by dostal peníze zpět a koupil jiný dárek každému zvlášť.
 • Klient chtěl zrušit leteckou dovolenou, kterou mu koupila přítelkyně jako dárek. Měl totiž panickou hrůzu z létání, což slečna vzhledem k poměrně čerstvému vztahu netušila.
 • Klientka byla při pobytu v Moldavsku požádána na ulici starší ženou o pár drobných. Když je hledala v peněžence, zjistila, že má pouze bankovky. Žena, která vypadala důvěryhodně, nabídla, že jednu z nich rozmění v nedalekém obchodě. S drobnými už se ale nikdy nevrátila.
 • Klient si na dovolené u Baltského moře v Polsku pochroumal 2 prsty na noze. Nedůvěřoval ale místním lékařům, raději to vydržel 3 dny do odjezdu a na ošetření šel až po návratu do ČR. Odložením lékařské péče si ale zhoršil možnosti doléčení a prsty mu zůstaly s omezenou hybností. Kompenzaci za trvalé následky tak od nás nemohl obdržet.
 • Klient nám volal, zda mu proplatíme preventivní vyšetření na pohlavní choroby. Večer před tím se totiž zdržel v baru a následně v hotelu prožil románek s neznámou slečnou.

 

 

zdroj: V. Divoký, ERV Evropská pojišťovna

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

Další z magazínu

Náš tip
 • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

*/ ?>