Babinet.cz  /  Magazín  /  Komerční obsah  /  Skupina Yellow Sisters pokřtila vlastní zpěvník Zvěřinec

Skupina Yellow Sisters pokřtila vlastní zpěvník Zvěřinec

16.12.2022 - redakce Babinet.cz

Originální česká vokální skupina Yellow Sisters vydává vlastní zpěvník! Zpěvník „Zvěřinec“ určený pro ukulele kapela publiku představila na svém adventním koncertu druhou adventní neděli v Písecké bráně v Praze. Bohatě ilustrovanou knihu pokřtila ilustrátorka Lucie Ernestová a klavírista a autor notových zápisů Jára Bárta. Ke dvojici kmotrů, kteří se na knize podíleli, se přidaly i děti zpěvaček Yellow Sisters. A potom si se svými maminkami několik písní ze zpěvníku zazpívaly.

 

archiv Yellow Sisters

Celý adventní koncert se nesl v uvolněné a rodinné atmosféře. Dorazily na něj všechny fanouškovské generace, od dětí, přes rodiče až po prarodiče. Písecká brána doslova praskala ve švech.

Zpěvník Zvěřinec shrnuje deset let Yellow Sisters tvorby pro děti: "První Zvěřinec jsme vydaly, když se nám narodily dcery," vzpomíná jedna ze zpěvaček. Na koncertě zazněly písničky ze všech tří dětských desek. Děti zpěvaček se na deskách otiskly, ať už jako zdroj inspirace, nebo jako spoluautoři. "Dětí máme dohromady devět a všechny se Zvěřincem vyrostly. Některé už mezitím i dospěly. Proto si moc vážíme, že s námi ty nejmenší do toho ještě jdou a na koncertě sem tam vystoupí!" směje se Bára Vaculíková.

Zpěvník Zvěřinec vychází v nakladatelství AOS publishing. „Zpěvník Zvěřinec je určený pro všechny děti, které mají rádi veselé a nápadité texty, melodické písničky, a hlavně hru na ukulele. Právě ukulele se u mladých muzikantů těší stále větší oblibě,“ vysvětluje důvody, pro které se pro titul nadchl, nakladatel Pavel Mészáros.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Yellow Sisters: ZVĚŘINEC (Zpěvník pro ukulele)

Bohatě ilustrovaný zpěvník Zvěřinec shrnuje tvorbu originální vokální skupiny Yellow Sisters pro děti. Podle písniček z jejich alb Zvěřinec 1-3 se naučí hrát na ukulele každé dítě i rodič. Zpěvník doprovází překrásné ilustrace Lucie Ernestové a několik autorských pohádek Yellow Sisters.

Motto: „Na ukulele můžeš hrát i ty, máma, táta, bába, děda, švagr... a bagr!“ 

Vychází v AOS Publishing v prosinci 2022

Formát 210 x 270 mm, pevná vazba, rozsah 136 stran, ilustrováno

ISMN 979-0-9004036-3-6

Cena: 349 Kč

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz