Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Péče o ruce během zimy: Základem jsou hydratační krémy a rukavice

Péče o ruce během zimy: Základem jsou hydratační krémy a rukavice

6.12.2022 - redakce Babinet.cz

Suchá, popraskaná a bolavá pokožka rukou není v zimě nic výjimečného. Jak v zimě ruce před nepříznivým počasím ochránit a co vám může pomoci k vláčné pokožce po celý rok? Inspirujte se našimi tipy i vy.

foto / Freepik

Zima rukám skutečně nesvědčí

Negativní faktory, jako jsou například chlad, časté střídání teplot, mytí teplou vodou, nekvalitní mýdla nebo suché teplo, mohou naše ruce nepříjemně vysušovat, a mít tak za následek jejich praskání. Takto popraskaná pokožka dokáže být přitom velice bolestivá. Dopřejte svým rukám letos i vy jenom tu nejlepší péči, a dejte tak sbohem nepříjemným pocitům svědění, pálení i všem záděrám

Možností, jak můžete své ruce před zimou ochránit, existuje hned několik. Tohle je pár základních tipů, které nestojí moc, ale dokáží hotové zázraky. 

Rukavice na ven i na úklid

Prvním krokem na cestě za hebkýma rukama by mělo být používání zimních rukavic. A to i v případě, že si myslíte, že venku taková zima není. Pořádné zimní rukavice by vám během zimy měly dělat společnost pokaždé, když vycházíte z domu. 

Stejně tak v zimě používejte ochranné rukavice na úklid. Už tak trpícím rukám všemožné chemikálie a čisticí přípravky rozhodně příliš neprospějí. Nezdráhejte si rukavic vzít i na mytí nádobí. 

Hydratační krémy: Základ péče o ruce

V kabelce, autě, kanceláři, školním batohu, na nočním stolku, v obýváku i koupelně. Tam všude byste během zimy měli ideálně mít hydratační krém na ruce. Právě hloubková hydratace a výživa rukou je totiž během zimy zcela klíčová. A jestliže nebudete mít krém po ruce, budete pravděpodobně na pravidelné mazání pokožky zapomínat. Rozmístěte je proto rafinovaně všude, kde se během dne pohybujete. Během zimního období je totiž zapotřebí mazat ruce alespoň 5× denně

Co se týče samotných krémů, dávejte přednost těm s obsahem bambuckého másla, glycerinu nebo avokádového oleje. Naopak se vyhýbejte silně parfémovaným krémům, které vás mohou štípat a pálit, jestliže již došlo k popraskání pokožky rukou. 

Pečující mýdla

Již samotné mytí rukou vysušené pokožce zrovna nepřidá. Obzvlášť pak, pokud k mytí pužíváte nekvalitní mýdla. Snažte se dávat přednost hydratačním mýdlům, která o pokožku rukou krásně pečují. Stejně jako v případě krémů, tak i zde se vyhýbejte nadměrné parfemaci. 

Peelingy a profesionální péče

Máte pocit, že je během zimy pokožka rukou příliš hrubá? Vsaďte na šetrné peelingy, které odstraní odumřelé kožní buňky, a naopak zanechají ruce jemné, vláčné a sametově hebké. Peeling používejte 1× týdně a dejte přednost těm s hydratačními a vyživujícími složkami. 

Jestliže svým rukám chcete dopřávat opravdu jen to nejlepší, choďte nejen během zimy na pravidelnou profesionální manikúru. Nejen, že tak budete své nehty udržovat neustále upravené, ale ještě můžete manikérku požádat, aby vám udělala parafínový zábal, po kterém budou vaše ruce skutečně jako nové. Navíc si na manikúře vychutnáte chvilku jen pro sebe. 

napsala Dana Klementová

Zdroj: https://www.latestinbeauty.com/blog/hand-care-tips/ 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz