Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Jak pečovat o vlasy během zimy? Hloubkovou hydratací to teprve začíná

Jak pečovat o vlasy během zimy? Hloubkovou hydratací to teprve začíná

2.12.2022 - Hana F - redaktorka

Kdy jindy svým vlasům dopřát tu nejlepší péči než právě během zimy, kdy si ji zaslouží opravdu nejvíc. Snažte se minimalizovat negativní vlivy, které mohou vlasy zbytečně poškozovat, a naopak zajistěte, aby byly krásné, hydratované, vyživené a lesklé. Jak na to?

foto / Freepik

Vlasy si v zimě žádají extra péči

Je to právě zima, která našim vlasům a pokožce hlavy škodí nejvíce. Jakmile během zimy vyjdete ven v čepici, vaše vlasy jsou ihned vystaveny nepříznivému počasí, zatímco vlasová pokožka se pod pokrývkou může začít nepříjemně potit. Následkem toho může být i vznik nežádoucích kvasinek a lupů. 

Zároveň vlasům neprospívá ani přechod z mrazu do přetopených místností. Právě teplý a suchý vzduch vlasová vlákna vysouší a zanechává je suché, třepící se a bez lesku. 

Hydratace je základ

Během zimy je obzvlášť důležité, abyste svým vlasům dopřávali extra hydrataci. Před zimou se proto ideálně vypravte do kadeřnického salonu, kde si nechte vlasy profesionálně ošetřit hloubkovými vyživujícími a hydratačními maskami. Stejně tak aplikujte na své vlasy masku alespoň 1× týdně doma. Váš kadeřník vám jistě rád poradí, jaká maska je pro váš typ vlasů nejvhodnější. 

Do péče o své vlasy během zimního období mimo to zařaďte i bezoplachovou hydratační péči. Může se jednat o nejrůznější hydratační spreje nebo vlasové oleje, které se aplikují do délek vlasů a zajišťují, že budou vlasy vitální i během zimy. Používání vysoce kvalitních vyživujících šamponů a kondicionérů by mělo být naprostou samozřejmostí.

Nezapomínejte na úpravu jídelníčku

I když se to možná nezdá, svou roli hraje i jídelníček. Zkuste během zimy alespoň trochu omezit cukry a tuky. Naopak se snažte jíst hodně ovoce a zeleniny, díky čemuž svému tělu dodáte potřebné vitamíny a antioxidanty. Ty jsou důležité nejen pro stav a vzhled vašich vlasů, ale i pro celkově správné fungování vašeho organismu. 

Jestliže víte, že tělu nedodáváte dostatečné množství ovoce a zeleniny, jistě není na škodu sáhnout i po vhodných doplňcích stravy. Ty do těla doplní důležité minerály jako vápník, železo, křemík a vitamíny A, C a E. 

Pozor na tepelnou úpravu vlasů

Zatímco během horkého léta můžeme nechat své vlasy přirozeně uschnout, v zimě to moc nejde. Po fénech proto saháme častěji než kdy jindy. Nezapomeňte před fénováním na vlasy vždy aplikovat přípravky na ochranu vlasů před teplem. A jestliže je to možné, žehličkám a kulmám se raději maximálně vyhněte. Právě tato tepelná úprava totiž naše vlasy ještě více dehydratuje. 

napsala Dana Klementová


Zdroj: https://www.stylecraze.com/articles/6-winter-hair-care-tips-you-should-definitely-follow/

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

*/ ?>