Babinet.cz  /  Magazín  /  Komerční obsah  /  Jak podpořit zdravou pleť a krásné vlasy? Vyberte si kvalitní vitamíny

Jak podpořit zdravou pleť a krásné vlasy? Vyberte si kvalitní vitamíny

27.1.2022 - redakce Babinet.cz

Snad každý chce mít krásnou pleť a zdravé lesklé vlasy. Jenže kromě vnější péče velmi záleží i na vnitřní výživě. Kromě vyváženého a zdravého jídelníčku je mnohdy vhodné přidat i kvalitní doplňky stravy. Podle čeho je vybírat a na co si dát pozor při užívání?

fotografie: Pixabay

Výběr vitamínů pro krásné vlasy

Aby byly vlasy krásné a dostatečně rychle rostly, potřebují poměrně velké množství nejrůznějších látek. Právě vitamíny a minerály jsou v tomto případě zásadní. Když si vyberete kvalitní vitamíny na vlasy a budete je pravidelně užívat, jistě budete pozorovat alespoň malé zlepšení. A podle čeho poznat dobrý doplněk stravy pro krásné vlasy? Ve složení hledejte například selen, zinek, vitamíny B, ale třeba i kolagen. Podobné složení mají také vitamíny na nehty. Je to dáno strukturou vlasů a nehtů, která je do určité míry podobná. Opravdu kvalitní přípravek tak může pomoci proti lámavým nehtům i třepícím se matným vlasům.

Vitamíny pro pleť

Jestliže máte problémy s pletí a chcete zlepšit její stav, užívejte kvalitní doplňky stravy. Stačí si vybrat vhodný přípravek a dále nezapomínat na pravidelné užívání. Dobré vitamíny na pleť obsahují například zinek, kolagen nebo biotin. Většinou můžete najít přípravky, které pomohou s vylepšením stavu vlasů, nehtů i pleti díky vyladěnému kombinovanému složení. Při hledání toho pravého přípravku se nezapomeňte podívat na recenze.

Pravidelné užívání podle doporučení

Pokud chcete sledovat nejlepší možné výsledky při užívání vitamínových doplňků stravy, je potřeba dodržovat ideálně pravidelné užívání. Snažte si z braní vitamínů udělat takový malý rituál, na který nezapomenete. Nejlepším načasováním je většinou ráno po snídani, kdy je organismus nastartovaný a připravený využít přijaté živiny naplno.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz