Babinet.cz  /  Magazín  /  Komerční obsah  /  5 nejluxusnějších kabelek na světě. Prodaly se i za několik milionů dolarů

5 nejluxusnějších kabelek na světě. Prodaly se i za několik milionů dolarů

7.10.2021 - redakce Babinet.cz

Yves Saint Laurent, Dior, Burberry, Hermès, Gucci nebo Chanel – návrháři, které zná celý svět. Některé kabelky nesoucí jejich jméno stojí několik set dolarů, jiné tisíce, desetitisíce, a dokonce i miliony. Které jsou ty opravdu nejluxusnější kabelky světa?

fotografie: Shutterstock

Ty nejdražší kousky světových návrhářů jsou často k vidění na červeném koberci. Dopřávají si je celebrity, filmové hvězdy i zámožní obyvatelé naší planety. A nad většinou z těchto kousků si my, „obyčejní“ lidé, můžeme jen slastně povzdechnout. Na koupi některé z následujících 5 kabelek musí mít člověk opravdu naditý bankovní účet a na výpisu z něj alespoň 6místnou cifru (pokud máte účet v dolarech).

1. Mouawad 1001 Nights Diamond – 3,8 milionu dolarů

V současnosti je pořád nejdražší kabelkou na světě ta z dílny společnosti Mouawad. Svou pozici si drží už od roku 2011. Vyrobena je ručně z 18karátového zlata a je poseta 105 žlutými, 56 růžovými a 4 356 bezbarvými diamanty. Její výroba trvala neuvěřitelných 8 800 hodin. Tenhle skvost je opravdové a neocenitelné mistrovské dílo jako z pohádky. Ostatně design této kabelky našel inspiraci v příběhu Šeherezády – epické ságy plné intrik a vášně.

2. Hermès Kelly Rose Gold – 2 miliony dolarů

Jen málokdo nezná módní dům Hermès, světoznámé jsou jeho hedvábné šátky i ikonické birkinky, které si svou oblibu uchovávají dodnes. Ze spolupráce této luxusní značky s klenotníkem Pierrem Hardym vzešla přepychová kabelka Kelly Rose Gold. Ta je vyrobena z masivního růžového zlata tak, aby připomínala krokodýlí kůži. Tahle malá, ale ohromující kabelka čítá 1 160 diamantů. Její hodnotu zvyšuje i to, že jí bylo vyrobeno pouhých 12 kusů a trvalo to 2 roky.

3. Hermès Birkini Bag by Ginza Tanaka – 1,4 milionu dolarů

U Hermèse ještě zůstaneme. Ve spolupráci s japonskou společností Ginza Tanaka vznikla nádherná luxusní kabelka s oddělitelnými částmi. Ty se dají nosit i zvlášť jako šperky. Kabelka Birkini Bag by Ginza Tanaka je vyrobena z platiny a obsahuje 2 000 diamantů spolu s 8karátovým drahým kamenem ve tvaru hrušky v samém středu, který můžete nosit jako brož. Diamantový řetízek pak můžete využít jako náramek či šperk na krk.

4. Hermès Chaine d’Ancre Bag – 1,4 milionu dolarů

Hermès se opravdu činil a v žebříčku nejluxusnějších kabelek má na vrchních příčkách i svou další – Chaine d’Ancre Bag za 1,4 milionu amerických dolarů. Designově připomíná kouli ze smotaných řetězů. Ty jsou posety 1 160 kusy diamantů. Hodnotu kabelky umocňuje „podpis“ designéra Pierra Hardyho, stejně jako fakt, že na světě jsou pouhopouhé 3 kusy.

5. Lana Marks Cleopatra Clutch – 400 tisíc dolarů

Pětici nejluxusnějších kabelek světa uzavírá psaníčko Cleopatra od Lany Marks, které byla inspirovaná rolí Kleopatry ve stejnojmenném filmu, v němž ji ztvárnila slavná Elizabeth Taylor. Oblíbená je zejména mezi známějšími celebritami a na hodnotě jí přidává to, že ročně je vyroben pouze jediný kus, a to v originální barvě i designu. Ten nejdražší model této kabelky vlastní čínská herečka Li Bingbing. Její kabelka obsahuje 1 600 bílých 40karátových diamantů a hereččino jméno vyvedené v růžových diamantech a růžovém zlatu.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

usernick_30102021
29.10.2021 23:40

1

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

*/ ?>