Babinet.cz  /  Magazín  /  Komerční obsah  /  Dámská obuv na letní cestování

Dámská obuv na letní cestování

22.7.2021 - redakce Babinet.cz

Léto vybízí k cestování jako žádné jiné roční období. Rádi jezdíme na výlety k vodě a do hor. Také s oblibou navštěvujeme různá hlavní města a poznáváme nové kultury a prostředí. Aby se nám pohodlně cestovalo, chce to nejen dobré oblečení, ale také kvalitní obuv. Na následujících řádcích se zaměříme zejména na dámské boty. Podíváme se především na ty kousky, které by neměly chybět na našich letních cestách za dobrodružstvím.

Jaké letní boty přibalit do našeho kufru či krosny?

Letní boty vybíráme zejména podle toho, do jakého prostředí se chystáme cestovat. Jestli-že máme v plánu poznávat hlavní metropole, můžeme zvolit pohodlné sneakersy či vzdušné sandály. K šatům a sukním využijeme i espadrilky. Pro cestování do přírody, podhůří či do hor oceníme zejména pevnou obuv, která dobře fixuje naše chodidlo. Pro méně náročné výlety můžeme zvolit nižší trekovou obuv, pro náročnější túry se poohlédněte po kotníčkových pohorkách. Pro krátké výlety nenáročným terénem můžete vybírat i turistické sandály s krytou špičkou. Ta zaručí, že si jen tak nenarazíte palec. Pokud jste na svých cestách zvyklé provozovat další sport, přibalte si i boty určené pro vaši oblíbenou aktivitu. Velké oblíbenosti se těší zejména běh, fitness či silový trénink. Každý ze zmíněných sportů vyžaduje obuv se specifickými rysy. Na běhání vybíráme boty s odolnou podrážkou, která dobře tlumí nárazy chodidla při kontaktu se zemí. Na silový trénink naopak potřebujeme boty s plochou podrážkou, které jsou méně odpružené a napomáhají nám udržet stabilitu při zvedání činek a jiném posilování. Jestli-že budeme trávit čas na pláži či u bazénu, určitě si nezapomeňte přibalit i pohodlné nazouváky, sandály, pantofle či žabky. Tato obuv by měla disponovat zejména podrážkou s protiskluzovými vlastnostmi. Také můžeme nakupovat boty do vody, které se hodí zejména pro potápění a chrání naše chodidlo proti ostrým výčnělkům či skaliskům. Všechny typy zmínění obuvi můžeme sehnat také v prodejnách CCC, které disponují širokým sortimentem a vybere si tak opravdu každá z vás.

Jak poznat kvalitní letní obuv?

Kvalitní letní obuv poznáme podle několika kritérií. Boty na letní dobrodružství by měly být zhotoveny z kvalitních materiálů. Dnešní móda upřednostňuje zejména přírodní materiály, protože jsou nejen vysoce komfortní, ale také chrání naši přírodu. Udržitelnost je ostatně velkým módním tématem, proč si tedy nepořídit originální kousek a nepomoci tak přírodě?! Dámské boty by měly mít také kvalitně zpracované detaily. Nikde by se nemělo nic třepit, švy i lemy by měly být dokonale zarovnané. Výhodou je, když mají letní sandály či žabky polstrovaní pásky, díky tomu se bota nezařezává do kůže a zaručí nám tak dokonalé pohodlí za každé situace. Kvalitní polstrované sandály můžeme nakupovat např. na webových stránkách CCC, kde je obuv přehledně řazená do jednotlivých kategorií.

Kolik kousků obuvi si přibalit na cestu?

Jaký počet párů bot si přibalit na letní dovolenou? Tuto otázku si klade před cestováním většina žen a není na ni jednoznačná odpověď. Zvláště v případě, chystají-li se dámy na dovolené absolvovat různé sportovní i volnočasové aktivity. Všeobecně platí, že bychom měly mít alespoň jeden pár uzavřené a jeden otevření obuvi. Existují však i univerzální typy obuvi jako jsou např. pohodlné tenisky, které můžeme nazout k šatům i šortkám, hodí se také k legínám a džínům. Díky nim tak ušetříme v našem zavazadle spoustu místa. Širokou nabídku tenisek najdete i u prodejce CCC.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz