Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Chcete mít květinovou oázu po celé léto? Zasaďte si nejoblíbenější kvetoucí cibuloviny

Chcete mít květinovou oázu po celé léto? Zasaďte si nejoblíbenější kvetoucí cibuloviny

30.3.2021 - redakce Babinet.cz

Chcete v létě rozkvetlou zahrádku? Zasaďte si bohatě kvetoucí letní cibuloviny! Když je zasadíte na jaře, bude vám v letních měsících odměnou moře květů.

Záplava květů

Letní cibuloviny nesnesou mrazivé teploty. Proto se musí na zahradu sázet na jaře, hned jak pomine nebezpečí mrazíků. Sluneční svit a teplo je povzbudí k růstu a k vytvoření květů. Jakmile se objeví první květy, už je nic nezastaví a vy se můžete těšit na záplavu květů. Je krásné mít na zahradě všechny ty barvy po celé léto.

5 nejoblíbenějších cibulovin, které vytváří spoustu barevných květů a kvetou až do podzimu.

fotografie: se svolením iBulb

Jiřiny

K dispozici jsou desítky tisíc odrůd jiřin – výběr je široký. Vybírat můžete ze všech možných různých barev a výjimečných barevných kombinací. Květy mohou být malé jako pingpongový míček, nebo velké jako fotbalový míč. Kvetou od srpna až do prvních mrazíků.

fotografie: se svolením iBulb

Dosna (Canna)

V divoké přírodě najdete dosny ve Střední a Jižní Americe. Jejich květy mohou být velké, nebo malé a štíhlé a najdete je ve žluté, růžové, oranžové a červené barvě a jejich variacích. Okrasnou hodnotu mají i listy dosen, a to díky jejich zbarvení. Mohou být zelené, červené nebo i kropenaté.

fotografie: se svolením iBulb

Kala

Kala v řečtině doslova znamená „krásná“. A to z dobrého důvodu! Tyto květiny s trychtýřovitými kalichy jsou k dostání v nejrůznějších barvách, od žluté a bílé přes červenou, fialovou, růžovou a oranžovou až po černou a dvoubarevné kombinace. Listy kaly jsou rovnoměrně zelené nebo skvrnité a mají tvar oštěpu.

fotografie: se svolením iBulb

Begónie

Tato barevná a dlouho kvetoucí kráska má nádherný význam: rovnováhu. Tyto květiny jsou k dostání v nejrůznějších tvarech, barvách a velikostech. Rodina begónií se rozděluje na vzpřímené a popínavé odrůdy. A věděli jste, že se s nimi nemusíte obávat senné rýmy? Zrnka jejich pylu jsou příliš těžká na to, aby se vznášela ve vzduchu.

fotografie: se svolením iBulb

Montbrécie

Od žlutooranžové po ohnivě červenou, s montbrécií budete mít hřejivé léto. Suchá půda, málo vláhy a sálající paprsky? Není problém! První květy se začnou objevovat v červnu a poté, co odkvetou, začnou místo květů vyrůstat bobule. Dvojnásobný efekt!

Tipy

Letní kvetoucí cibuloviny sázejte do trsů, díky tomu opravdu vyniknou. Letní cibuloviny také přitahují motýly ve velkém. Ideálně se k tomu hodí jiřiny s otevřenými srdíčky. Pokud máte terasu nebo balkón, můžete si tyto letní krásy užívat zasázené do květináčů. Nezapomeňte však ve dnech květináčů udělat otvory a vysypat je pelety nebo střepy, aby voda mohla dobře odtékat.

napsala Renáta Řeháková

zdroj: kvetinovecibulky.info

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz