Babinet.cz  /  Magazín  /  Pod lupou  /  Co o vás prozrazuje tvar chodidla

Co o vás prozrazuje tvar chodidla

21.2.2021 - redakce Babinet.cz

Od starověku je známo umění čtení z ruky. Vaše ruka prozradí mnoho o vašich vlastnostech, o povaze i charakterových rysech. To už však dávno víte. Podrobněji jsme toto téma rozebírali v článku o chiromantii. Čili čtení z ruky. Avšak něco o osobnosti můžete zjistit také z tvaru vaší nohy.  A to uděláme právě teď. Poodkryjeme, co o vás říká vaše nožka.

 • Římská noha

Jedná se o jednu z nejběžnějších forem. Prsty takové nohy jsou obvykle proporcionální a rovnoměrné. Palec převažuje ve velikosti. Lidé s takovou nohou jsou velmi společenští a přátelští. Jsou to osoby charismatické, takže je můžeme považovat za vynikajícího řečníka a většinou brilantního obchodníka.

 • Čtvereční stopa

U tohoto tvaru nohy mají všechny prsty skoro stejnou délku, takže vzhledově to vypadá trochu jako čtverec. Lidé s takovými nohama jsou při rozhodování klidní a obezřetní. Jsou spolehlivé a praktické povahy.

 • Řecká noha

Nejpozoruhodnějším znakem takové nohy je vyčnívající druhý prst. Tito lidé jsou nadšeni, kreativní, schopní motivovat ostatní a jsou zaměřeni na výsledek. Podobný tvar nohou lze často vidět u umělců a sportovců, ale také od pokrokových lidí a inovátorů, myslitelů a vizionářů. Většinou jsou velmi bohémsky zaměření.

 • Úzká noha

Tato noha vypadá velmi úzká vzhledem k tomu, že prsty tvoří sestupnou linku, což vytváří dojem dlouhé nohy. Palec je nejdelší a velikost ostatních klesá úměrně k malíčku. Lidé, kteří mají tuto formu nohy, tíhnou k tajemnu a ocení soukromí. Mohou však být i velmi impulzivní a náchylní k častým změnám nálady.

 • Neschopnost oddělit malíček

Lidé, kteří nemohou pohnout malíčkem do strany směrem od ostatních prstů, mají tendenci ocenit organizovaný život podle rutiny, která dává pocit bezpečí. Jsou velmi spolehliví a pravdiví, což z nich činí vynikající partnery v každém podnikání, i v životě.

 • Malíček je oddělen

Pokud můžete oddělit malíček, pak jste s největší pravděpodobností náchylní k nalézání dobrodružství. Standardní rutina vás činí nešťastnými, takže je často nutné opět hledat v životě něco nového. Můžete se rychle začít nudit, takže máte tendenci dělat nečekané věci, které vás rozptýlí.

 • Miniaturní malíček

U takové nohy je malíček mnohem menší než ostatní prsty, takže je až jakoby ze strany. Lidé s takovýma nohama mají povstaleckou povahu a víru, že nakonec všechno vyjde tak, jak chtějí. Jsou také náchylní k nestandardnímu chování.

 • Prostor mezi druhým a třetím prstem

Tito lidé jasně rozlišují mezi emocemi a každodenním životem, takže snadno řeší jakoukoli práci a záležitost, kde je třeba zachovat pohodu a chladnou hlavu.

 • Mírný odklon od třetího prstu

Lidé s takovýma nohama radši předem vše naplánují precizně a opatrně. Jsou velmi organizovaní a vždy udržují vše pod kontrolou. A to v každé situaci.

 • Úzká základna druhého prstu

Pokud druhý prst má užší základnu než část s nehtem, pak je majitel takové nohy náchylný k expresivitě. Tito lidé často zveličují rozsah událostí a mají tendenci problémy nafukovat. Když je taková osoba v dobré náladě, je velmi oblíbenou, protože rozdává své pozitivní emoce. Nicméně pokud nemá náladu, je lepší se jí vyhnout.


Napsala Bára Klímová

zdroj: youtube.com

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

Další z magazínu

Náš tip
 • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz