Babinet.cz  /  Magazín  /  Zahraničí  /  Hubnutí začněte očistou těla, pak to půjde lépe

Hubnutí začněte očistou těla, pak to půjde lépe

6.6.2020 - redakce Babinet.cz

Základem pro každé hubnutí je odhodlání. Jenže samo o sobě nestačí. Kromě odhodlání budete potřebovat podrobný plán a také smířenost s tím, že se věci budou měnit jen velmi pomalu.

Nesmíte si hlavně klást nějaké velké nároky. Lékaři mluví o úspěšném hubnutí, už když shodíte osm procent ze své původní váhy. Což u obézních lidí představuje asi deset kilo. Takový pokles hmotnosti se už pozná. Jednak člověk vypadá lépe a jednak tak prospěje svému zdraví, hlavně kloubům srdci a cévám.

U každé diety platí, že není kam spěchat. Normální je shodit dvě až tři kila za měsíc u lidí, kteří nemají BMI 45 a vyšší.

Každý by si měl najít ten svůj ideální způsob, jak z hubnutím začít a jak úspěšně pokračovat. Mezi osvědčené prostředky, jak s hubnutím začít, patří detoxikační kúra, která plynule přejde ve shazování kilogramů. Pod detoxikační kúrou si představte očistu těla. Stačí když začnete půldenním nebo jednodenním půstem, během kterého budete pít jen vodu nebo zeleninové šťávy. Další dny si postupně přidávejte zeleninu. Začít můžete například kysaným zelím, která má očistné účinky a navíc obsahuje hodně vitaminu C, jehož nedostatkem lidé v zimě trpí. Pak až přidávejte ovoce, po něm teprve sacharidy v podobě rýže a brambor. Další dny už můžete i jogurty a kysané mléčné výrobky, později sýry. Maso se do jídelníčku vrací jako poslední. Nejlepší je začít s detoxikační kúrou o víkendu rozložit si ji do tří dnů.

Nezapomínejte ale na své zdraví a případné zdravotní problémy. V takovém případě se poraďte s lékařem. To ovšem neznamená, že byste měla lékaře navštívit jen při problémech. Pod pohledem lékařů a odborníků můžete klidně strávit celý hubnoucí proces a mohou na vás dohlížet i po jeho skončení, abyste ztracené kilogramy opět nenabrala zpátky.

 

Ilustrační foto: aarp.org

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

Mirka21
18.11.2020 12:09

Dobrý den, očista těla je dost důležitá, já jsem třeba začala s odvodněním organismu a tím jsem už ze startu zhubla 2 kg, myslím, že to dost namotivovalo

Hedvika22
21.12.2020 20:05

Odvodnění je fajn věc, hlavně v létě před plavkovou sezónou si vždycky zajdu koupit odvodňovací pilule aby se mi více vyrýsovala postava

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

*/ ?>