Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  AUDIO: Jak zvládnout přechod v pohodě? Radí gynekoložka Dagmar Makalová.

AUDIO: Jak zvládnout přechod v pohodě? Radí gynekoložka Dagmar Makalová.

28.1.2017 - redakce Babinet.cz

„Jeho průběh je u každé ženy individuální a záleží na mnoha faktorech, například na způsobu života, stravy, na zdravotním stavu i na genetických predispozicích,“ říká gynekoložka MUDr. Dagmar Makalová. „V první řadě je třeba si ujasnit, že klimakterium není nemoc. Je to stav, který má své charakteristiky a projevy, ty se však také liší případ od případu. A pokud snižují kvalitu života ženy, existuje řada cest a způsobů, jak je zmírnit nebo úplně odstranit,“ uklidňuje nás lékařka.

AUDIO: Poslechněte si, co více nám k pohodovému zvládnutí přechodu, poradila gynekoložka Dagmar Makalová.

 

Existuje řada způsobů, jak přejít na druhou stranu - tedy z let poznamenaných premenstruačním syndromem, pravidelným krvácením, bolestmi a diskomfortem - k období, kdy se můžeme dosyta milovat beze strachu, že otěhotníme a plánovat si dovolené, aniž bychom musely nejdříve vypočítat, jestli náhodou nebudeme právě menstruovat. S užíváním doplňků, které přechod na druhou stranu usnadní, však není třeba začínat příliš brzy, ale ani pozdě. Ideální čas je v období perimenopauzy, tedy po prvních nepravidelných menstruacích (většinu žen to čeká někdy v období od 45. do 55. roku života), tedy v době, kdy přechodové obtíže ještě nejsou naplno rozvinuté. Přírodní přípravky mají poměrně pozvolný a delší nástup účinku a musíme jim dát čas, aby se jejich vliv mohl naplno projevit. Pokud si vyberete doplněk stravy na přírodní bázi bez hormonů, dá se bez vedlejších účinků užívat i dlouhodobě. Dokud se tělo neuklidní a nedostane do rovnováhy. Neboť i klimakterium jednou skončí. A vystřídá jej klid.

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz