Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  AUDIO: Líčení zvedá sebevědomí

AUDIO: Líčení zvedá sebevědomí

19.1.2015 - redakce Babinet.cz

Líčení bylo od nepaměti součástí prezentace sama sebe. Vždy o dané osobě něco vyjadřovalo. A nebyly to pouze ženy,které se v historii upravovaly barvičkami.

Líčení v dnešní době je pro moderní ženu součástí každodenní péče o sebe sama. Možná i nutností.Nalíčená a hezky upravená žena se cítí dobře,zvýší si sebevědomí a okolí ji vnímá jako přitažlivou, schopnou a reprezentující.

Vždyť zkuste si představit,že se ucházíte o místo ve firmě.První dojem je vždy jen jeden.Upravená žena se skvělou image(tím myslím i způsob oblékání,chování,vyjadřování) je úspěšnější a má více šancí se prosadit.A to nejen v práci, ale i v osobním životě..Nemyslím tím půlmetrové řasy a tuny líčidla,myslím tím krásný,opečovaný a dokonalý denní vzhled.

Máme různé druhy líčení,denní,společenské,večerní,svatební,fotolíčení,atd. Každé má svá specifika. Držím se v zásadě toho, co si klientka přeje,zároveň se však snažím dámu nalíčit tak,aby vypadala co nejlépe,vhodně a co nejpřitažlivěji v dané situaci pro své okolí.

Výběr dekorativy v různé kvalitě je velmi bohatý a pro ženu nezkušenou je těžké se zorientovat,co je pro ni a pro její typ nejvhodnější. Z mého pohledu je skvělé,když žena narazí na profesionála,který je schopen ji poradit a naučí ji s dekorativní kosmetikou pracovat.

AUDIO: Zdeňka Havlínová, kosmetická poradkyně Mary Kay

Záměrem je vypadat důvěryhodně, seriózně, velmi upraveně, luxusně, ale současně nenápadně a přirozeně. Je dobré řídit se  heslem „méně je více“ v sytosti barev, síle linek či vrstev řasenky.

Svatební líčení je základem krásné nevěsty. Svatba je jedinečnou událostí a proto by nevěsta měla vypadat jedinečně. Profesionální makeup ocení třeba i před objektivem svatebního fotografa. Svatební líčení je přizpůsobeno výběrem šatů, šperků a ostatních doplňků, ale nejvíce samotné nevěstě. Podtrhne přirozenou krásu a zvýrazní všechny přednosti obličeje. Je vhodné si objednat líčení i se zkouškou, aby makeup co nejlépe seděl/pasoval. Se zkouškou  kosmetička také poradí nějaké tipy péče o pleť či výběr barev, aby nevěsta ve svatební den jen zářila.

Foto: Eva Čermáková, fotografka a kosmetická poradkyně Mary Kay

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz