Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Únava, deprese, úzkosti jako důsledek toxinů

Únava, deprese, úzkosti jako důsledek toxinů

19.11.2014 - redakce Babinet.cz

Každý člověk v hloubi touží být zdravý, šťastný a spokojený. Život přitom mohou znepříjemňovat nejen tělesné neduhy, ale také i nepříjemné psychické stavy jako úzkosti, fobie, pocity nadměrné únavy, nedostatku energie, deprese. V naší současné civilizaci jsme si zvykli oddělovat naše tělo od naší duše, zvlášť léčit tělesné neduhy a zvlášť naši psychiku. Je důležité si ale uvědomit, že naše prožívání, vědomí se odehrává v našem těle a každá naše myšlenka, pocit, emoce má fyzický dopad na náš organismus. Často opakované, neprojevené emoce vedou k úzkosti a strachu z toho, že se nepříjemná situace, která nemá řešení, může opakovat. Podle druhu prožívané emoce dochází ke svalovému napětí v příslušných oblastech těla. Tím je blokován lymfatický systém, který odvádí toxiny a imunitní buňky se zneškodněnými infekcemi. Dochází tak ke kumulaci toxinů a vzniku infekčních ložisek. Tak vznikají naše chronické zdravotní problémy. Za většinou chronických onemocnění stojí naše psychika, protože díky ní naše tělo nepracuje ideálně a zadržuje toxiny. Zároveň zdravotní stav a toxické a mikrobiální zatížení našeho organismu výrazně ovlivňuje naše emoce, pocity a prožívání. V otráveném, toxicky zatíženém těle, vznikají negativní emoce, které nám znepříjemňují život a vedou k dalšímu ukládání toxinů, oslabení imunitního systému a chronickým infekcím. Vzniká tak zacyklený problém, který je třeba rozetnout jak na tělesné tak i psychické úrovni.

Jsme tvořeni ohromným množstvím jednoduchých buněk, které vykonávají základní životní procesy. Naše přežití a vše co umíme, je závislé na jejich dobré komunikaci, efektivním předávání informací nejčastěji ve formě chemických sloučenin (cytokiny, hormony). Řízení je velmi složité, protože musí být zaručena homeostáza, stálost vnitřního prostředí pro všechny buňky, aby nedošlo k jejich poškození. Organismus také neustále musí reagovat na podněty z vnějšku, kterého ho můžou ohrožovat nebo naopak mu přinést prospěch. K rychlému rozklíčování vnějších podmínek používá emoce. Jsou to tělesné stavy, ohlašují výsledek, jak náš organismus vyhodnotil naši situaci nebo plánovanou činnost v širokých souvislostech včetně našeho vnitřního stavu a kondice. Už jednoduché organismy obsahují podstatu emočních procesů, rozpoznají objekt a vyberou akci – buď „přibliž se a pozři“ nebo „vyhni se a uteč“. Účel je stejný, ale stupňuje se složitost, nemají mozkové struktury potřebné k zobrazení toho, co se odehrává v těle. My ale je máme, proto máme pocity, díky kterým si emoční prožívání můžeme uvědomovat. Každou vteřinou mozek dostává neuvěřitelné množství informací, jejich toky jdou do různých částí mozku, které je zpracovávají, vyhodnocují, předávají si je mezi sebou a spouští přes autonomní a periferní nervový systém tělesné odpovědi, které nás mají opět přivést do potřebné rovnováhy. Všechny tyto procesy jsou řízeny automatickými programy, které pracují bez našeho vědomí, protože je třeba zpracovávat informace rychle, automaticky, při minimální energetické spotřebě. Naše vědomí je vrcholem mozku, je to velmi malá část procesů, které v něm probíhají. To co vědomě vnímáme, je výsledek práce našeho podvědomí - mezi tím, co ví náš mozek a tím, co si uvědomujeme, zeje obrovská propast. Když si uvědomíme, že jsme unavení, máme depresi, trápí nás úzkost a strach, je to výsledek podvědomého vyhodnocení stavu celého organismu.

Celostní medicína používá čínský pentagram, který člověka rozděluje na pět základních prvků (voda, dřevo, oheň, země, kov), těm odpovídají základní orgány (ledviny, játra, srdce, slezina, plíce) a k nim můžeme přiřadit emoce (ledviny - strach, úzkost, játra - agrese, vztek, srdce - radost, štěstí, slezina- sympatie, odpor, plíce – smutek, vůle). Všechny druhy základních emocí, ale i únava jsou velmi potřebné signály pro život, jejich potlačováním se odpojuje tělo od vědomí, dochází k zesilování emočních fyzických stavů a somatizaci. Problém vzniká, když začnou být v nerovnováze, začne jich být moc nebo málo. Strach nás chrání před nebezpečím, když ale nás začne svazovat, nedokážeme nic vytvořit a může přerůst v nekontrolovatelnou úzkost. Když nebudeme dostatečně agresivní jemněji řečeno asertivní, nedokážeme si zajistit životní potřeby, naopak nadměrný vztek nás nejen fyzicky ničí, ale i vyřadí ze společnosti. Smutek slouží k citovému odpoutání, je vyvolán při neúspěchu, utlumuje naši aktivitu. Tím nám dává prostor přehodnotit naše vztahy, činnosti a změnit okolnosti našeho života. Deprese je neřešený, patologický smutek.


TIP: Joalis StreHerb - Doplněk stravy, tablety s rostlinnými extrakty. Bylinný přípravek přispívá ke zmírnění únavy a vyčerpání. Optimalizuje přirozený spánek.

Pokud nás trápí psychické potíže, problém může být a často i je na dvou úrovních, které se samozřejmě také ovlivňují. První úroveň je náš nervový systém a hlavně mozek, který informace zpracovává a vyhodnocuje. Jeho fyzický stav podmiňuje stav myšlenek, malá změna v mozkové chemii nebo lokální poškození mohou zapříčinit obrovské změny v našem chování a prožívání. Dlouhou dobu prožívané emoce také vedou k zesílení nervových drah (cest), které je zpracovávají, jsme pak na situace citlivější, snáze se emoce vyvolávají. Toxiny a chronické infekce v částech mozku, které emoce zpracovávají, je velmi ovlivňují. Patogenní mikroorganismy produkují chemické sloučeniny napodobující naše emoční molekuly a ovlivňují naše prožívání. Cíl je jediný, donutit nás chovat se tak, aby to bylo prospěšné pro život infekce. Důležitá je například detoxikace amygdaly, hippokampu, epifýzy, hypotalamu…, k níž se používá škála preparátů Joalis EmoDren, Emoce, Streson, StreHerb, Depreson, Hypotal... Jejich nejčastějším toxinem jsou neuroinfekce, konkrétně borrelie, která napadá všechny druhy tkání a velmi rychle po nákaze napadá periferní nervový systém a přes něj se dostává do mozku. Pokud je nervový systém napaden další neuroinfekcí – herpetickými viry, dochází k rychlejší devastaci neuronů borreliemi.

Při řešení nepříjemných psychických stavů může výrazně pomoci Metoda CIC – kontrolované a řízené vnitřní očisty. Ta dokáže odhalit problematické orgány a mozkové struktury s konkrétními toxiny a chronickými infekcemi, které se podílejí na zpracování emočních situací. Pomocí preparátů Joalis a vlastního imunitního systému se detoxikují toxiny, chronické infekce a zmizí nepříjemné emoční stavy.

Mgr. Marie Vilánková

www.eccklub.cz

 


Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

*/ ?>