Babinet.cz  /  Magazín  /  Kultura  /  Zrcadlení Alice Neugebauerové

Zrcadlení Alice Neugebauerové

Martina Hráská

V působivé atmosféře čajovny Souterrain byla v neděli 25.září zahájena výstava Alice Neugebauerové , která nese název Zrcadlení. Je to již 10. samostatná výstava této autorky, která kreslí a maluje zejména pastelem. Do svých obrazů se snaží převést zejména to, co vidí oko její duše. Ne hned, na první pohled, ale o to hlouběji vnímáte prolínání snu a skutečnosti, tušíte touhy a zklamání, cítíte příběh v zachyceném okamžiku. Převažující barvou v jejích obrazech je modrá – barva světa fantazie a snění.

Alice Neugebauerová pochází z Čelákovic. Je absolventkou Střední umělecko průmyslové školy v Praze, obor propagační grafika. V současné době žije v Praze a v civilním životě pracuje jako kreativní grafik .Účastní se soutěží doma i v zahraničí, kde byla v oblasti grafiky oceněna mezinárodní porotou OSN v Mexiko City.

Vernisáž zpříjemnil svým hudebním doprovodem Ivan Hlas.

Slovem nás provázela Martina Venigerová, která zahájení výstavy zakončila citátem Cypriána Norwida a svým komentářem:

„Jednoho dne, až se někdo na severu zeptá na nejnovější pařížskou módu, odpovědí mu: Poslední závazná móda je prostota a pravda.“ V tomto směru je Alice Neugebauerová velmi „in.“ Výstavu Zrcadlení si můžete prohlédnout až do 22.října v prostorách čajovny Souterrain, v Bělehradské ulici č.82 v Praze.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz