Babinet.cz  /  Magazín  /  Cestování  /  Vydejte se na nevšední prohlídku Litoměřic v doprovodu Karla Hynka Máchy

Vydejte se na nevšední prohlídku Litoměřic v doprovodu Karla Hynka Máchy

30.6.2014 - redakce Babinet.cz

Město Litoměřice s letní turistickou sezónou spustilo inteligentní hru nové generace. Zapotřebí je pouze chytrý mobil, chuť si hrát a poznávat. Odměnou jsou zážitky a řada zajímavých, málo známých informací o slavném českém básníkovi Karlu Hynku Máchovi, který se stal virtuálním průvodcem hrou.

„Řeč je o geolokační mobilní aplikaci GEOFUN pro chytré telefony s operačními systémy Android a iOS, která vás v Litoměřicích provede zábavnou a soutěžní formou po místech, jež jsou buď přímo spjatá s K. H. Máchou, nebo jsou turisticky natolik atraktivní, že je nemůžete minout,“ vysvětlila Anna Matulová, ředitelka Centra cestovního ruchu Litoměřice, které aplikaci nechalo pro město „ušít na míru“.

Vydáte se tedy společně na Vikárku, kde básník žil a tvořil, na Dómský pahorek, na jezuitskou kolej, náměstí a na vyhlídkovou věž Kalich. Zavítáte i do hradu za vínem, protože největší český romantik byl velký milovník vín. I díky němu došel pěšky až do Benátek, jak vám ostatně sám prozradí.

Věděli jste, že Mácha původně nebyl Karel, ale Ignác? Víte, že se v Litoměřicích popral s katem? Zkrátka nuda to nebude!  Hra vychází z populárního geocachingu, ale svou povahou je mnohem akčnější a dobrodružnější. V podstatě se jedná o geolokační zábavnou hru nové generace, kde nestačí pouze místo najít, ale je třeba plnit i různé úkoly. Na základě úspěšnosti plnění úkolů hráči dostávají body, tzv. geonky, které si ukládají na svá geokonta a podle jeho stavu pak získávají různé geohodnosti (od geovojína až po geomaršála).

Za odměnu získají drobné propagační materiály. Prvních padesát hráčů, kteří geosrandu kompletně dohrají až do konce, obdrží barevnou publikaci nejkrásnějších míst královského města Litoměřice. Vyzvednout si ji mohou v infocentru v podloubí radnice, případně v recepci hradu. Spuštění hry je jednoduché. Vezměte svůj chytrý telefon a zdarma si stáhněte aplikaci GEOFUN z  http://www.geofun.cz/machovy-litomerice/.  Od této chvíle již není nutné mít internetové připojení, stačí přijít se zapnutou aplikací na místo startu hry. Zde aplikace na základě vašich GPS souřadnic pozná, že jste na správném místě a celé dobrodružství může začít. Další užitečné informace jsou na webu www.geofun.cz

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

*/ ?>