Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Fotky už nestačí, zkuste videa!

Fotky už nestačí, zkuste videa!

14.1.2014 - redakce Babinet.cz

O svátcích jste si určitě užili focení až dost, ale neřeklo by toho o pohodě pod stromkem nebo výletu k babičce víc video? Kvalitní záznam v rozlišení, jakým vysílá televize, dnes nabízejí už i maličké kamerky do ruky, a tak můžete natočit besídku nebo taneček pro babičky bez velkých příprav. A Canon Legria Mini je přitom tak maličká, že ji můžete strčit do kapsy nebo mít připravenou stále v kabelce.

S opravdu širokým objektivem můžete natáčet z blízka a zabírat přitom celou místnost. Díky displeji, který můžete nejen vyklopit, ale i úplně otočit, se můžete natáčet i sama a přitom z tohoto displeje i kameru ovládat tak, jak to znáte z mobilního telefonu. Má zabudovaný stojánek, a tak můžete kameru nastavit na sebe a vytvořit kamarádce návod, jak na tu vaši svíčkovou, nebo se pokusíte o krátký film na výletě. Pak si můžete pohrát s časem pomocí časosběrného záznamu v intervalech od pěti sekund až po deset minut, což se bude hodit, až natočíte, jak z osazenstva dětské narozeninové party uděláte pomocí barev na obličej zoologickou zahradu, nebo kamarádkám zdokumentujete, jak jste malovali obývák.

Ale k čemu je video ve vašem počítači? Vaši Legrii můžete jednoduše spojit přes domácí Wi-Fi síť a video rovnou nahrát na YouTube nebo Facebook, případně pustit babičce na její televizi, to všechno, aniž byste pouštěli notebook.

A víte co? Jedna funkce je opravdu šikovná: Už nikdy nenatočíte neopakovatelný moment vzhůru nohama! Kamera má v sobě systém, který ví, kde je „nahoře“. Obraz je tak vždycky správně a dokonce i bez třesu.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

*/ ?>