Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Dopřejte si podzimní čajové osvěžení

Dopřejte si podzimní čajové osvěžení

24.9.2013 - redakce Babinet.cz

V posledních letech se i u nás zvyšuje zájem o kvalitní čaje a jejich osobité užívání. Je to určitě dobře, neboť čaj si zaslouží být neopomíjen. Je oblíben nejen pro své rozmanité chutě, ale i pro zdravotní účinky.

Pití čaje patří k tradičním konzumačním zvyklostem lidské civilizace. Vždyť první zmínky o této rostlině pocházejí z období třetího tisíciletí před naším letopočtem z oblasti starověké Číny a podle pověsti byl čaj objeven při koupeli tehdejšího císaře Shen Hunga. Tomu shodou náhod do horké lázně dostalo několik lístků čajovníku. Císař byl překvapen vůní, jakou tyto listy vytvořily, a zkusil se vody napít. Byl okamžitě překvapen nejen skvělou chutí, ale i osvěžujícími účinky a tento zázračný nápoj pojmenoval slovem „te“. Mnoho lidí se mylně domnívá, že čaj (především pak čaj zelený) a jeho konzumace má kořeny především v jiné asijské zemi – Japonsku. Tam se však tento nápoj dostal až kolem 12. století našeho letopočtu, kdy jej do země vycházejícího slunce dopravil budhistický mnich Eisei.

Do Evropy si pak čaj našel svou cestu až někdy okolo 16. století našeho letopočtu. Nejprve byl výsadou pouze vyšších vrstev obyvatelstva. K těm nižším si našel cestu zhruba až za dalších dvě stě let. Zajímavostí je i vznik takzvaného „černého čaje“. Ten vzniká díky „fermentaci“ čajových lístků a důvodem vzniku byla skutečnost, že vydržel delší dobu čerstvý při dlouhých plavbách nákladních lodí, které čaj dovážely.

Jednou z nejznámějších a největších čajových společností současnosti je AHMAD Tea London. Byla založena roku 1986 v Londýně Ahmadem Afsharem, jehož rodina se čajovému průmyslu věnovala dávno před tím, než emigrovala do Velké Británie. A právě zkušenosti generací, vášeň a láska k čaji byla hnací silou, která z původně malého rodinného podniku vybudovala světovou firmu. Dnes jsou čaje AHMAD TEA London uznávány pro svou kvalitu nejen čajovými odborníky, ale především spokojenými zákazníky.

“AHMAD Tea London je vyspělá značka s velmi silnými kořeny a vědomím, co může zákazníkům nabídnout -  jen to nejkvalitnější z čajových plantáží celého světa.  Naši agenti u hlavních producentů čaje mají jasné instrukce vybírat čaje špičkové kvality, aby umožnili udržet požadovanou kvalitu každého čaje. Už jen proto je AHMAD TEA London předurčen k tomu, stát se tím Vaším oblíbeným šálkem čaje.” říká čajový someliér a uznávaný barista Jiří Richter, který v těchto oborech získal v tomto oboru mnoho ocenění u nás i v zahraničí.

Novinkami v sortimentu firmy pro nastávající chladné podzimní dny, jsou dvě nové čajové kolekce – ovocná směs šípek a třešeň a čajová směs citrónu a zázvoru. Jedná se o nezbytné pomocníky při doplnění vitamínu C, posilnění imunity, trávicího systému, nebo zkrátka pro navození příjemných chvil při sychravém počasí.

www.ahmadtea.cz

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

*/ ?>