Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Chystáte se malovat? Máme pro vás pár tipů na nové odstíny

Chystáte se malovat? Máme pro vás pár tipů na nové odstíny

9.4.2013 - redakce Babinet.cz

Příjemný tón lahodné bílé kávy nebo našlehaného kávového krému nazvaný Arabská mocca z řady Inspiro, který PRIMALEX představil v loňském roce, se stal v současné době nejoblíbenějším odstínem. Navzdory různým předpovědím trendů a „barvám roku“ se tento jemný odstín stal doslova bombou a v prodejích vyšplhal až na nejvyšší příčku v celém portfoliu hotových, již z výroby obarvených, odstínů tzv. ready-mixů. V oblibě ale zůstávají i některé syté odstíny, například jasně zelený Jazz a chladně červené Flamenco z řady omyvatelných nátěrů Primalex Fortissimo Color a dále různé varianty fialové, od pastelového odstínu Fialková v řadě Primalex PLUS Barevný, přes jasnou Toskánskou levanduli v kolekci Primalex Inspiro, až po velmi sytý intenzivní Punk (Primalex Fortissimo Color).

Češi se při výběru odstínů postupně posouvají od úzkého výběru konzervativnějších pastelových tónů na jedné straně a velmi sytých až „řvavých“ odstínů na straně druhé stále více ke středu, tedy ke středně sytým odstínům,“ říká Petr Kavalír, Brand manager značky PRIMALEX. Dokladem toho je posun v prodejích celých kolekcí. Dříve nejoblíbenější pastelové odstíny kolekce Primalex PLUS Barevný postupně nahradila kolekce Primalex Inspiro. Ta uspokojuje také požadavky zákazníků, kteří již vyzkoušeli velmi syté a výrazné barevné odstíny a nyní hledají odstíny klidnější, elegantní, tlumenější, přesto s individuálním duchem. Nyní nejprodávanější kolekce Primalex Inspiro zahrnuje 12 středně sytých odstínů inspirovaných přírodou. Ke stálicím v podobě odstínů Světlá šampaň, Čajová růže, Tmavý šafrán, Ohnivé tabasco a Královský rubín přibylo v loňském roce pět zcela nových odstínů (Zlatý jantar, Indická kurkuma, Anglická zeleň, Italská oliva, Arabská mocca) a dva odstíny byly pozměněny (Lipová zeleň, Toskánská levandule).

Současná jednička: Našlehaný kávový krém – Arabská mocca

Při sestavování kolekce odstínů v řadě Inspiro čerpal loni PRIMALEX především ze své znalosti vkusu českých zákazníků a specifik bydlení u nás. Všechny odstíny ready-mix nátěrů PRIMALEX proto sledují nejen světové módní trendy, ale respektují i to, v čem se české interiéry liší. Bílá káva nebo kávový krém je přesně tím odstínem, který interiér zútulní a proteplí. Elegance a lehkost tohoto odstínu je spojena s představou lahodné kávy s bohatou pěnou. Arabská mocca se uplatní nejen v obývacích prostorách, ale také v dalších místnostech. Je ideální v kombinaci s výraznými odstíny, kterým pomáhá zazářit.

Nátěry řady Primalex Inspiro vynikají hedvábně sametovým matným vzhledem, výbornou otěruvzdorností a splňují vysoké požadavky na vzhled a užitné vlastnosti nátěru. Receptura nátěrů Inspiro přináší dokonale vyvážený poměr vydatnosti a kryvosti a zároveň příjemné aplikační vlastnosti.

Stálice – Jasně zelený Jazz

Intenzivní jarní zelená patří již třetí sezónu mezi nejoblíbenější odstíny v kolekcích značky PRIMALEX. Je aktuální nejen na jaře, ale patří k celoročním stálicím především v moderních, individuálně řešených interiérech. Svěží jasně zelený odstín s názvem Jazz najdou zákazníci v kolekci omyvatelných nátěrů Primalex Fortissimo Color. Pro ty, co chtějí jít více s dobou je nově k dispozici i mírně žlutější odstín nazvaný Jungle.

Primalex Fortissimo Color je řada malířských nátěrů nejvyšší kvality. Patří do kategorie omyvatelných, výborně kryvých, sametově matných a skvěle paropropustných nátěrů. Kromě varianty Jazz řada zahrnuje dalších 11 sytých odstínů.

Ambiciózní novinka - Chladně červené Flamenco

Vznešená tmavá červená vyžene z interiéru všednost a dodá mu nádech luxusu. Je výrazná a přitom vysoce elegantní. Sytá tmavě červená s chladným podtónem s názvem Flamenco z řady Primalex Fortissimo Color byla překvapením loňského roku. Úplně nový odstín vzbudil zájem a zákazníci si jej okamžitě zamilovali. Flamenco se hodí spíše do luxusnějších interiérů, ideálně obývacích místností nebo pánských pracoven. Tomuto odstínu sluší společnost jemných pískových a krémových barev.

Stále aktuální ve všech variantách - Fialová

Fialová je v českých interiérech stále jako doma. Ti méně odvážní a majitelé méně prosluněných bytů mohou sáhnout po jasnějším odstínu fialkové nazvaném Toskánská levandule (řada Inspiro), odvážnějším je určen Punk, připomínající ostrou barvu černého rybízu. V kombinaci s čistými liniemi a jednoduchými barevnými kombinacemi tvoří Punk luxusní a dramatický efekt. Naopak jemná pastelová fialková se hodí třeba do ložnic a do dětských pokojíčků (Fialková z řady Primalex PLUS Barevný).

Primalex PLUS Barevný je vnitřní malířský nátěr s vysokou kryvostí, obarvený do stále populárních pastelových odstínů připravených k okamžitému použití. Nátěr je otěruvzdorný, sametově matného vzhledu, výborně kryvý, neuzavírá průchod vodním parám. Primalex PLUS Barevný je dodáván ve 12 stylových pastelových odstínech.

Doporučené ceny:

Arabská mocca (Primalex Inspiro)…                               319 Kč/3 kg; 555 Kč/7,5 kg

Jazz (Primalex Fortissimo Color)…                                   425 Kč/3 kg

Flamenco (Primalex Fortissimo Color)…                         425 Kč/3 kg

Fialková (Primalex PLUS Barevný)…                              205 Kč/3kg; 375 Kč/7,5 kg

Toskánská levandule (Primalex Inspiro)…                      319 Kč/3 kg; 555 Kč/7,5 kg

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

*/ ?>