Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Péče o citlivé zuby pro každý den

Péče o citlivé zuby pro každý den

15.4.2013 - Linda Wimmerová

Nové pastě Sensodyne Repair & Protect Whitening můžete bez obav svěřit péči o citlivé zuby a zároveň i šetrné bělení. Účinná látka NovaMin® dokáže tlumit bolesti spojené s citlivostí zubů a to tak, že citlivá místa aktivně opraví. Účinek můžete po pravidelném používání pasty ocenit již po pár dnech.

Proč to bolí?

Nešetrným čištěním zubů a ústupem dásní dochází k odkrytí zubního krčku, který je velmi
zranitelný. Zvýšeným mechanickým namáháním při jídle se obrušuje cement z povrchu krčku zubu a otevírají se dentinové kanálky kam zasahují citlivé nervy, které jsou pak vystaveny všemu, co jíme a pijeme. Ostrá a bodavá bolest vychází z odkrytých krčků, které jsou citlivé na studené, horké nebo jiné výrazné podněty.


Účinek, který vydrží

Nová pasta Sensodyne Repair & Protect Whitening ale dokáže pomoci, a to nejen na chvíli. Účinná látka NovaMin® umí slabá místa opravit. Zuby jsou během čištění pokryty minerální vrstvou a místa silné bolesti jsou zapečetěna tak, že bolest po několika dnech ustoupí. Navíc má tato nová pasta jemný bělicí účinek a svěží mentolovou příchuť, která v ústech zanechá příjemný pocit čistoty a svěžesti a je vhodné ji používat každý den.

Účinná látka NovaMin® je složena z přírodních látek, ze kterých jsou naše zuby, z vápníku, sodíku fosfátu a silika částic. Dokáže aktivně opravit citlivé části zubů pomocí minerálů, které jsou v zubech přirozeně přítomné. Klinické testy prokázaly, že při správném používání zubní pasty Sensodyne Repair & Protect Whitening dvakrát denně dochází k vytvoření ochranné vrstvy již za pět dní. Tato vrstva je až o 50 % pevnější, než citlivá část zubu.

Péče o zuby na každý den

Pastu Sensodyne Repair & Protect Whitening s obsahem fluoridů je vhodné používat každý den, nejen v případě akutních obtíží. Dosud všechny zubní pasty pro citlivé zubní krčky přinášely jen ulevující účinek, ovšem Sensodyne Repair & Protect Whitening tento problém prokazatelně řeší.

Doporučená maloobchodní cena je 99,90 Kč/75 ml.

Máte citlivé zuby? Jak to zjistit se dozvíte ZDE.

Pojďte si zasoutěžit o dárky od Sensodyne.

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

*/ ?>