Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Vyzkoušeli jsme za Vás cvičení v Expresce

Vyzkoušeli jsme za Vás cvičení v Expresce

26.3.2013 - redakce Babinet.cz

Rozhodla jsem se vyzkoušet za Vás kruhový trénink v Expresce. Na uvítanou jsem v pražské Expresce ve Strašnicích vyplnila dotazník s údaji.  Už první výhodu vidím v tom, že se nemusíte objednávat dopředu, jelikož se do cvičení zapojíte v průběhu cvičení ostatních zúčastněných a nejste nijak časově vázáni. Můžete přijít kdykoliv v průběhu dne taktéž i o víkendu. Po celou dobu se mi věnovala příjemná  lektorka Expresky. V úvodu se podívala na mou strukturu těla a zkonzultovaly jsme co by bylo našim cílem mého cvičení. Pak jsme daly strečink a mohly jsme začít s tvz. „kruháčem“. Cvičit začínáte ve chvíli kdy přijdete - nastoupíte na jakékoliv volné stanoviště a posouváte se stejným směrem jako ostatní.

Cvičíte na strojích, na kterých protáhnete celé tělo. Po stroji určeném na posilování horní poloviny těla následuje aerobní stanice a poté se přesunete na stroj určený k procvičení spodní poloviny těla. Další výhodou je, že se vůbec nezastavíte a jste stále v aerobní tepovce. Jakmile docvičíte na stroji, přesouváte se na aerobní stanice. Stroje jsou v expresce rozestavěny tak, abyste jste procvičili celé tělo a nezastavili se. Na každém místě jste 30sekund (nemusíte nijak časově hlídat – v Expresně jsou oznamovací gongy). Pokud nejsou v kruhu zaplněny všechny stanoviště, můžete si dle Vašich silových možností čas na stanovišti prodloužit. Inspirovat se můžete cvičením od zkušenějších návštěvnic Expresky. Což je taky výhoda,že necvičíte sami a máte motivaci také u ostatních, kteří jsou na strojích.

Celé cvičení přizpůsobujete možnostem Vašeho těla a síly. Mě osobně stačily tři kola kruhového tréninku. Nutné je v průběhu celého cvičení doplňovat tekutiny.  Začátečníkům radí lektorka jak správně cvičit. Vůbec nemusíte mít obavy, že byste cvičili špatně. Také na konci tréninku je nutné dát strečink na protažení celého těla.

Tento druh cvičení doporučuji všem věkovým kategoriím aspoň 3x týdně. Mezi cvičícími dny by jste měli mít odpočívací den na regeneraci. V Expresce máte možnost poznat nové kamarádky a příjemně si popovídat.

Doporučujeme a dáváme Vám možnost si EXPRESKU v Praze na vlastní kůži vyzkoušet v naší soutěži o dvoutýdenní vstupné.

Příště si můžete přečíst o rozhovoru s nutriční terapeutkou z Expresky Řepy.

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz