Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  5 zaručených triků proti povadlým ňadrům!

5 zaručených triků proti povadlým ňadrům!

13.3.2013 - redakce Babinet.cz

Pevnost ňader je ovlivňována hormonem estrogenem. Zčásti jde o věc dědičnou. Na povadnutí jsou celkem logicky náchylnější větší prsa. Svou roli tu hraje také věk a počet těhotenství a kojení. Bohužel pro nás, dámy, do konečného stádia „ochablých“ ňader, jak říkají anatomické učebnice, se postupně dostaneme všechny. Přinášíme vám ale několik rad na to, jak tento moment co nejvíce oddálit.

1. Nošení vhodného prádla
Zde nejde jen o klišé, opravdu je nošení vhodné podprsenky naprosto klíčové – a to v každém věku. Někde se dokonce uvádí, že předčasné nošení některých typů podprsenek v nízkém věku, způsobuje pokles ňader. Určitě proto doporučujeme poradit se ve specializovaném obchodě, nenosit za každou cenu push-up podprsenky a na sport nosit speciální prádlo.

2. Masáže speciálními krémy
Na trhu je k dispozici celá řada zpevňujících krémů, založená na bázi bylin nebo minerálů, jejichž efekt je však sporný. Na druhou stranu pravidelná hydratace zvyšuje elasticitu kůže. My doporučujeme spojit používání těchto krémů s masáží – ideálně od partnera. Nejde o nic složitého - stačí když bude roztírat krém pohyby ve tvaru ležaté osmičky kolem vašich ňader. Ve zbytku se fantazii meze nekladou…

3. Cvičení
Cvičení se doporučuje spíše jako prevence poklesu ňader – zpevněný prsní sval více vydrží i v těhotenství. Pokud už ňadra převislá jsou, pak cvičení nepřináší výrazný efekt. Účinné cviky jsou například kliky, tlačení dlaní rukou proti sobě – jako při modlení, ale zde střídáme silný tlak a povolení nebo plavání.

4. Botulotoxin – naděje budoucnosti
U nás se zatím botox běžně do oblasti ňader neaplikuje, jde o novinku představenou v Thajsku v roce 2009. Výzkumy ukázaly, že botox skutečně dokáže ňadra dočasně vypnout.

5. Mammaplastika
Jedná se o typ plastické operace, kde dochází k modelaci vlastních prsou. Prso je vyzdviženo do normální výšky a chirurg může v rámci operace řešit i jiné problémy – jako jsou asymetrie nebo příliš velké množství nadbytečné kůže. Ta se vyskytuje především u žen, které v minulosti rychle zhubly. Místo modelace prsou lze zvolit také oblíbený zákrok zvětšení prsou za pomoci implantátů. Říká se, že tímto způsobem si zvedlo sebevědomí na dva miliony žen po celém světě.

Máte další dotazy – nebojte se zeptat!
Právě plastická operace představuje jediný opravdu spolehlivý způsob jak pokles ňader řešit. V rámci republiky najdete největší výběr klinik plastické chirurgie v Praze. Většina z nich má vynikající úroveň, klientky k nám přijíždějí z celého světa.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz