Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Orientální břišní tanec pro těhotné – den otevřených dveří

Orientální břišní tanec pro těhotné – den otevřených dveří

Hanka Černá

Orientální břišní tanec vznikl původně jako tanec rodiček.

Představa ženy, tančící během porodu, se může mnohým zdát neuvěřitelná. Ale právě břišní tanec je přímo stvořen pro přivítání nového života na svět. Nejsnadněji se mu učí právě těhotné ženy. Právě jim totiž umožňuje prožít nejintimnější kontakt s miminkem, které je přirozenými, pomalými, vlnivými, houpavými pohyby jemně masírováno a hlazeno.

Při tanci žena přímo cítí reakce svého dítěte a učí se jim naslouchat. Orientální tanec tak přispívá k vytvoření vzájemné hluboké vazby mezi maminkou a miminkem, která je nezbytná pro jeho zdravý vývoj.

Tančením a prožíváním ladných pohybů s vědomím, že tančí pro své miminko, mu nastávající maminka poskytuje atmosféru uvolněnosti, lásky, krásy a bezpečí. Děťátko je těmito pohyby navíc jemně hlazeno a masírováno a může si začít uvědomovat svoje tělíčko ještě dříve, než se narodí.

Ve společenství dalších těhotných žen pomáhá tanec nastávající mamince užívat si své mateřství, Naladit se na miminko v bříšku a radovat se z té nejženštější krásy. Těhotné ženy tančí v pomalejším rytmu a velmi něžně. V době porodu se naopak doporučuje použít rytmus dynamičtější, který dokáže zmírnit jeho příchod na svět.

Břišní tanec je přínosný i pro zdraví nastávající maminky. Posiluje totiž pánevní, břišní i zádové svály, tedy ty části těla, které jsou během těhotenství a porodu nejvíce zatěžovány. Navíc se při něm žena naučí správně a zhluboka dýchat, soustředit se na momentální prožitek, uvolnit se a umět relaxovat.

20.6. (pondělí) bude ve Studiu pro ženy v Praze otevřena hodina břišních tanců pro těhotné maminky, které jsou aktivní a chtějí zkoušet nové věci, nebo ženy, které již mají s břišním tancem zkušenosti a rády by pokračovaly i v těhotenství. Dozvíte se, jaký vliv má orientální tanec na Vás a na Vaše miminko, a jak břišní tanec napomáhá, připravuje k porodu a dokáže uvolnit.

Kurz povede: Hana Černá – tanečnice a lektorka.

Začátek je v 17:00 ve Studiu pro ženy. Doporučujeme rezervaci. Vstup na ukázkovou hodinu bude zdarma.

Těšíme se na Vaši návštěvu.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz