Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  První ročník soutěže Miss Orient

První ročník soutěže Miss Orient

Misha

Ideál ženské krásy se stále mění s dobou. Během posledních pár let sem k nám do České republiky proniká orientální tanec. Téměř každou ženu tento tanec nadchne a zaujme. Společnost si totiž vytvořila určitý ideál krásy žen, ale co je to vlastně ten ideál? Míry 90-60-90 už dnes nejsou tolik in. Snad jen mezi modelkami. Věřte, není jim co závidět. Naopak orientální tanečnicí, čili břišní tanečnicí, se může stát každá z vás. Jistě jste už četli mnoho článků o tom, jak dodává břišní tanec energii, zvedá sebevědomí, povzbuzuje ducha a hlavně ho může tancovat žena jakékoli postavy a váhy. Já osobně břišní tanec tančím už 4 roky a pomohl mi zmírnit bolesti při menstruaci a vůbec mi tanec dodal energii a dobrou náladu. Navíc mému partnerovi se to velice líbí, a tak mě rád podporuje.

Protože se orientální tanec tolik rozšířil a začaly se ho učit ženy a dívky různých věkových kategorií, byla letos 1. ledna 2005 vyhlášena soutěž Miss Orient. Jejím uměleckým garantem je Centrum Orientálního Tance.

První kolo soutěže proběhlo 2. 4. v Plzni. Další pak v 23. 4. v Praze. 14. 5. pak soutěž pokračovala v Brně a 11. 6. se konalo semifinále v Praze v kulturním domě Eden na Praze 10. Celkem se do semifinálového kola dostalo 27 tanečnic, ze kterých 10 poustoupilo do finále, jež se bude konat v říjnu 2005 opět v Praze. Tato soutěž se snažila poukázat hlavně na to, že žena je krásná, aniž by měla ideální míry. Protože ženu dělá krásnou její povaha, její osobnost, úsměv a její taneční pohyb. Miss Orient se tedy může stát taková žena či dívka, jež zaujme svými tanečními schopnostmi, svým půvabem a svým úsměvem.

11. června bylo semifinále opravdu napínavé. Tolik krásných žen a dívek. Tolik krásných kostýmů a každá tak pěkně tančila. Celým večerem zněly africké bubínky a soutěž moderoval Jan Adámek. Soutěž byla doplněna o vsuvky jako např. tanec s vějíři, se šavlemi a nebo představení žongléra Mikeho z USA. Také se zde naskytla možnost, aby si diváci sami zvolili Miss Sympatie. Ta pak vylosovala jednoho diváka, který dostal dárkový koš.

Večer byl napínavý, kouzelný a velice vtipný. Kromě nepohodl- ných sedaček a velké fronty na dámské toaletě bylo vše moc pěkně připra- veno a promyšleno. Soutěž se dokonce o něco protáhla, což mi vůbec nevadilo, spíše naopak. Po vyhlášení deseti postupujících a předání cen byla vyhlášena diskotéka ve stylu Disco Orient, kterou zahájila sólem Miss Sympatie.

Všem deseti finalistkám držím palce a velice se těším na podzimní finále. Tímto bych Vás tedy všechny chtěla pozvat. Přijďte podpořit tanečnice a vychutnat si tak opravdu nezapomenutelný zážitek orientálního večera.

Více informací se dozvíte na www.missorient.cz nebo na www.orientalnitanec.cz

foto zdroj: Centrum Orientálního Tance

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz