Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /   Astrologické vlivy na srpen 2012: Srpen – měsíc rozhodnutí

Astrologické vlivy na srpen 2012: Srpen – měsíc rozhodnutí

1.8.2012 - Alena Horáková

Srpen je druhý  prázdninový měsíc, který je znamením slunce, horkého léta a dovolených v plném proudu. Dozrává ovoce, rostou houby a nejen děti, ale i dospělí si užívají přírody, cestování, odpočinku od práce, sportovních aktivit. Dny se ale už krátí a noci prodlužují, podzim už není tak daleko a koncem měsíce každý začíná přemýšlet o tom, jak se vše bude vyvíjet dál.

Prázdniny se přehouply do své druhé poloviny. Rána jsou chladnější a lípa před mými okny začíná žloutnout. Zdá se, že letos přijde podzim dříve, než jsme zvyklí z uplynulých let. Zatím ale ještě má vládu léto a s ním i všechny letní aktivity.

Srpen je měsícem, ve kterém je počasí stabilní, čas plyne pomalým, líným tempem, aktivita těla se zklidňuje a společně s přírodou se připravuje na období klidu. Tyto přípravy jsou ještě neviditelné, člověk je zachytí pouze při meditaci v podobě závanu nostalgie, která mu připomíná proměnlivost všeho stvořeného.  Letošní srpen se ale ve své první polovině rozhodl zachovat chaos uplynulých dnů, proto bude mít jiný ráz, než v uplynulých letech.  Pokud se chystáte v tomto čase vyrazit na dovolenou, vybavte se funkční GPS nebo si alespoň pečlivě naplánujte trasu.  Konstelace naznačují bloudění, zmatky a chaos nejen na cestách, ale také v rozmarech počasí. I finance jsou nestabilní a mnohdy se může zdát, jako by mocná ruka osudu otočila kohoutkem finanční energie na druhou stranu. Nic nepřitéká, ale naopak mocný proud táhne finanční energii směrem ven.

Do chaotického období se také bude ještě do 7. srpna promítat zpětný chod Merkuru, který varuje před uzavíráním smluv a dohod. Retrográdní Merkur nezaručuje korektní jednání a tak se často ukáží smlouvy neplatné nebo velice problémové.

Jediná živá internetová věštírna s cenou od 13 Kč / minutu a Výkladem za 149 Kč zdarma. www.vestenionline.cz

Vše staré se tříští a prochází obnovou, což je dlouhodobý proces, který postupně zasáhne všechna znamení. V srpnu se bude odehrávat hlavně v oblasti vztahů a vymezení vlastního prostoru.  Na tento rozpad ukazuje Uran v kvadratuře s Plutem, který nás bude provázet až do roku 2015. V srpnu však v souvislosti s touto konstelací zaznamenáme jeden důležitý moment. Uran se pohybuje znamením Berana, kterému na tradiční úrovni vládne Mars a Pluto znamením Kozoroha, jehož vládcem je Saturn. Vládci této novátorské konstelace se potkají 15. srpna a vytvoří ovzduší, které zasáhne každého člověka.

Mars je planetou energie a Saturn stanoví hranice.  Energie tedy dosáhne svých hranic a bude zapotřebí se podle toho vymezit.  Na každého člověka může tato konstelace působit jinak, to záleží v jakém domě a v jakém aspektu k ostatním planetám se tato konjunkce projeví v osobním horoskopu. Jedno má ale společné – odehrává se ve znamení Vah, tudíž se bude týkat vztahů a společenských záležitostí. Někdo bude muset překonávat odpor autorit, společenského systému nebo si vymezit své hranice v manželském svazku. Jinému zase bude umožněno své hranice v těchto oblastech posunout či zpevnit. V každém případě je úspěch závislý na míře úsilí, které bude každý tomuto tématu věnovat.

I když je srpen ještě měsícem prázdnin, čeká nás tvrdá práce, která bude odrazovým můstkem pro naše uplatnění ve společnosti v následujícím období. Sabiánský symbol o tom mluví velice výstižně. Zní: Pohled na podzimní list přináší poutníkovi náhlé zjevení mystéria života a smrti. Ukazuje na schopnost odkrýt v každé zkušenosti transcendentní nebo kosmický smysl. Každá smrt je znamením znovuzrození.

Tato konstelace je výzvou pro každého člověka: Překonám svůj strach z nového? Dokážu si uhájit to, co mám? Mám dost odvahy k započetí nových úkolů? Do jaké míry si vážím sám sebe? Co dovolím druhým? Mnoho dalších otázek si každý čtenář může ještě položit, ale zásadní je tato: Chci zůstat uvězněn ve starém nebo otevřu dveře novému?

Srpen nám klepe na dveře a s ním i čas prokázání osobní odvahy a sebeúcty. Nechť nám v rozhodnutí pomáhá víra v Dobro, pomoc Světelných bytostí a neskonalá moudrost Ducha svatého, který na požádání vždy ukáže správnou cestu.

Autorka je astroložka serveru www.vestenionline.cz. Spojit se s ní můžete za cenu 13 Kč / min a ve Výkladu za 149 Kč zdarma.

O astrologii diskutujeme zde

Astrologické vlivy na červenec najdete ZDE.

Astrologické vlivy na červen najdete ZDE.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz