Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Snadné a rychlé ošetření dětských letních úrazů a poranění

Snadné a rychlé ošetření dětských letních úrazů a poranění

2.7.2012 - Redakce Babinet

Před začátkem prázdnin, kdy jsou děti častěji vystaveny úrazům, zahájí kanadská farmaceutická společnost Apotex distribuci zdravotnického prostředku pro děti. HemaGel KIDS je speciální balení unikátního patentovaného  HemaGelu připravené pro snadné a rychlé ošetření zejména dětských letních úrazů a poranění.

HemaGel KIDS obsahuje zdravotnický prostředek HemaGel, který podporuje a urychluje hojení ran až o 50 %. HemaGel na sebe váže reaktivní kyslíkové radikály a umožňuje tzv. mokré hojení, tím zabraňuje vzniku strupů a později viditelných jizev. Pro rychlé a snadné domácí ošetření rány obsahuje balení HemaGel KIDS  krycí folii, kterou stačí překrýt ránu potřenou HemaGelem.  S utěšováním pláče může maminkám pomoci dětské tetování, které je rovněž součástí balení.

Léto je nejrizikovější období z pohledu dětských úrazů. „V průběhu léta stoupají dětské úrazy zhruba o 10 až 15 %. Děti tráví více času mimo dozor dospělých a jejich hrací prostor se s hezkým počasím rozšiřuje i o venkovní plochy. Čekárny se s příchodem prázdnin začínají plnit úrazy způsobenými pády z prolézaček, u větších dětí pak dominují pády z kola. V posledních letech také přibylo úrazů z kolečkových bruslí nebo oblíbených trampolín,“ vysvětluje prof. MUDr. Petr Havránek, přednosta Kliniky dětské chirurgie a traumatologie Fakultní Thomayerovy nemocnice.

„Od okamžiku zastřešení distribuce HemaGelu se snažíme maximálně usnadnit jeho používání všem cílovým skupinám pacientů, kterým může pomoci. HemaGel díky své nepřilnavosti zajišťuje bezbolestný převaz a je tak velmi vhodný pro děti.  V případě dětských úrazů je HemaGel KIDS připraven tak, aby v balení maminka našla vše potřebné pro rychlé a co nejméně stresující ošetření rány,“ uvádí Michaela Lovětínská, produktová manažerka společnosti APOTEX.

HemaGel, který je součástí balení HemaGel KIDS, je hydrofilní gel, který působí jako „lapač radikálů“, kromě toho na sebe také váže sekrety z rány a pomáhá tak udržovat v ráně příznivé pH. Jeho jedinečné složení ve spojení s fólii Drmafoil zachovává ránu vlhkou a zkracuje tak dobu hojení až o polovinu.  HemaGel při aplikaci nepřilíná k ráně a neporušuje nově vzniklé buňky, svou strukturou naopak zabraňuje vzniku infekce.  „HemaGel  může být, samozřejmě, použit i k ošetření dospělých. Lze jej použít na všechny druhy poranění kůže od drobných oděrek, přes řezné a tržné rány až po popáleniny a puchýře. Své místo má i v ambulancích chronických ran,“ dodává Michaela Lovětínská, produktová manažerka společnosti APOTEX.

Unikátní zdravotnický prostředek HemaGel KIDS navazuje na úspěchy HemaGelu, který výrazně zlepšuje kvalitu léčby ran. HemaGel  vznikl na základě vědeckého odkazu Otty Wichterleho a je významným českým patentem.

Více na www.apotex.cz

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip