Babinet.cz  /  Magazín  /  Kultura  /  Festival Lávka River Stage v létě opét u Karlova mostu

Festival Lávka River Stage v létě opét u Karlova mostu

2.7.2012 - Jan Hrnčíř

Přesně v polovině prázdnin opět ožije vltavská laguna u Karlova mostu. Už potřetí se kulturní Praha může těšit na festival Lávka River Stage a speciální pódium, na kterém se odehrají rozmanitá vystoupení s podmanivým nasvícením a v současnosti čím dál oblíbenějším video-mappingem! Propojení živých umělců, video-mappingu a interaktivních projekcí uvidíte v Čechách v tomto rozsahu a na venkovní scéně vůbec poprvé!


Už 31.července startuje třetí ročník Lávka River Stage festivalu, který bude probíhat celý srpen každé úterý, čtvrtek a neděli pod záštitou primátora města Prahy - Doc. MUDr. Bohuslava Svobody, CSc. Partnerem projektu se stal Magistrát města Prahy odbor kultury, zahraničních vztahů a cestovního ruchu.
Festival pořádá Klub Lávka ve spolupráci s Cirque Garuda.

LRS, to je nový cirkus, balet, opera, hudební vystoupení, artistická čísla a interaktivní projekce.  To vše přímo na Vltavě u Karlova mostu a letos ještě ve větším stylu než v minulých letech. Návštěvníci se mohou těšit na bohatší program, rozmanitější světelnou a projekční show a tudíž větší zážitek! Vždy v neděli – 12.; 19. a 26. se představí velký baletní soubor Bohemia Balet.

„Jsme moc rádi, že se třetí ročník festivalu Lávka River Stage podařilo posunout o pořádný kus dál. Propojení všech zmiňovaných prvků je něco úplně nového. Pro domácí i zahraniční publikum to bude jedinečná příležitost vychutnat si nejkrásnější části našeho hlavního města z nové perspektivy“, dodává autor projektu JUDr. Boris Gaydečka.

Poprvé si v České republice můžete vychutnat vizuální show, která propojuje aspekty živého vystoupení, video-mappingu a interaktivních projekcí, nazvanou Příběh o řece.


Účinkující:


ATI – námět příběhu a režie

Umělec, který se zabývá novým cirkusem a audiovizuálními performance. Ati se věnuje cirkusovému umění od roku 1996. Postupně propadá různým disciplínám, hledajíce propojení starého světa pod velkým stanem, moderního divadla a digitálních technologií. Na své cestě prochází rozličnými soubory a se svým vystoupením cestuje po Evropě, Rusku, Číně a Indii. V roce 2008 zakládá skupinu Cirque Garuda jež se věnuje novému cirkusu a vizuálním představením. Inklinuje k experimentálním technikám jako je kontaktní žonglování, cube act a rue cyr ale ovládá i klasické disciplíny. V poslední době začleňuje do svých vystoupení interaktivní a mapping projekce.
www.atisphere.eu


CIRQUE GARUDA – nový cirkus

je skupina umělců, jejímž ústředním záměrem je citlivé propojování žonglérských technik, fire show, akrobacie, fyzického divadla, klasické klaunérie s odkazem tradičního i nového cirkusu. Garuda vzniká v roce 2007, její jednotliví členové profesionálně vystupují již od roku 1997 v rozličných skupinách a pouličních divadlech, skrze která se potkávají pro vzájemnou spolupráci, jež vyúsťuje tímto projektem. Příběh dramatického představení je nejen hypnotickou hrou, ale i tanečním a hereckým vystoupením s neodmyslitelnými výrazovými prostředky.
www.cirquegaruda.cz


STRING LADIES – smyčcové nástroje

Netradiční hudební skupinu String Ladies tvoří Eliška Dvorská (1. housle), Kateřina Zíková (violoncello) a 2. housle hostují Jaroslava Kleinová, Anna Jírovcová, Pavla Dubná. String Ladies vystupovaly na mnoha prestižních a společenských akcích, mezi které patří v poslední době vystoupení v TV Prima pro Nadaci Naše dítě, ČT1 Eurosong 2008, ČT 1 Souboj hitů, Pražský hrad – Španělský sál – 180 let České pojišťovny ve spolupráci s panem Michalem Cabanem, Sacre Coeur – módní přehlídka moderovaná Ivou Kubelkovou, hudební doprovod na turné Daniela Landy 2008, křest nového katalogu Klenoty Aurum – Skybar hotelu Hilton, slavnostní otevření hotelu Kempinski za přítomnosti pražského primátora MUDr. Pavla Béma, oblíbené Rabování v divadle Rubín, Opera House Parties-Mykónos Řecko, a na velmi prestižní společenské akci v Londýně v Mandarin Orient hotelu. Již v minulosti dívky vystupovaly v mnoha zábavných televizních programech (Nikdo není dokonalý, Gogo show, Zlatá hokejka apod.) a také absolvovaly dvouměsíční turné po italské Sardinii.

String Ladies – to je spojení atraktivního vzhledu s virtuózním hraním na smyčcové nástroje – klasické i elektrické.
www.stringladies.cz


BOHEMIA BALET – tanec

Bohemia Balet je soubor Taneční konzervatoře hlavního města Prahy, v něm vystupují absolventi a studenti školy. Ke spolupráci se souborem jsou zváni mladí i renomovaní domácí a zahraniční choreografové.
Za dobu své existence se soubor vyvinul v ambiciózní soubor mladých tanečníků, mnohdy laureátů mezinárodních soutěží. Představení Bohemia Baletu se vyznačují nejen technickou vyspělostí, ale přinášejí na scénu i radost a entuziasmus mladých tanečních interpretů. Dramaturgie je vytvářena s ohledem na složení souboru, umožňuje rozvoj uměleckých schopností studentů – budoucích tanečních profesionálů a zároveň obohacuje repertoárovou nabídku na české taneční scéně. Za dobu existence získal soubor několik ocenění a vytvořil mimořádné projekty i v profesionálním kontextu, vystupuje na domácích i zahraničních scénách, je zván na festivaly a taneční přehlídky /Německo, Francie, Slovensko, Polsko, USA, Japonsko, Kolumbie, Portugalsko, Kambodža/ . Záběr repertoáru je velmi široký, zahrnuje ukázky klasického baletního repertoáru, současné choreografické kompozice i lidové tance domácí i cizí.
www.bohemia-balet.cz


MARKÉTA MÁTLOVÁ – operní zpěv

MgA. Markéta Mátlová (1985) je sopranistka, která i přes své mládí oslovila posluchače na
téměř všech kontinentech světa. Vystudovala Hudební Akademii v Praze pod vedením
Prof. M. Hajóssyové a nyní si doplňuje soukromě své vzdělání u Prof. J. Protschky
na Hochschule für Musik Und Tanz v Kolíně nad Rýnem. V roce 2010 natočila své debutové
CD v hudební edici Českého Národního Symfonického Orchestru. Každoročně je zvána na
koncertní a operní pódia jak v České republice (ND, St. O. P.), tak především v zahraničí (Čína,
Japonsko, Německo, Itálie, Blízký Východ, Malta, Irsko, Švýcarsko, Rakousko, Francie, Anglie,
aj.). Vyhrála mnoho mezinárodních soutěží a v roce 2011 se představila na pódiích
např. v USA - New York, Čína – Peking, dále v Holandsku, Německu a České Republice a
spolupracovala s dirigenty jako např.: H. Franke, Ch. Pouw, M. Němcová a další. Pro Rok
2012 Markéta Mátlová připravuje 2 nová CD a mnoho zajímavých projektů a vystoupení.
Opět jak na mezinárodním poli (USA, Chorvatsko, Čína, Německo, Itálie) tak v ČR spolu se
světoznámým fotografem Jadranem Šetlíkem v podobě projektů „Souznění Árií a Portrétů“ a
„Osobnosti naší vlasti“.
www.marketamatlova.com


PETRA PERLA NÔTOVÁ – operní zpěv

Studium operního zpěvu absolvovala na VŠMU v Bratislavě u prof. V.Stracenské. Ještě během studia byla oceněna v rakouské soutěži Sommer-akademie druhým místem a v Mezinárodní pěvecké soutěži M.Š.-Trnavského třetím místem. V současné době studuje u americké sopranistky Nancy

Od roku 2006 přijímá nabídku angažmá v Národním divadle Praha, kde se s velkým ohlasem představuje v roli Noriny v Don Pasquale. Následuje turné po Japonsku jako Susanna v Le nozze di Figaro. Poté přicházejí další role – Lénio v Řeckých pašijích, Barče v Hubičce, Musetta v La Bohéme. Roli Servilie ztvárnila v úspěšné inscenaci La clemenza di Tito, kterou režírovali slavní Ursel a Karl-Ernst Herrmannovi.

Její rozsáhlá koncertní činnost ji zavedla do Rakouska, Německa, Itálie, Česka, Maďarska, Slovenska. Spolupracovala s významnými dirigenty, jakými jsou Asher Fish, Jiří Bělohlávek, Heiko Mathias Förster, Alessandro De Marchi, Oliver Dohnányi, Jiří Kout, Rastislav Štúr, Jaroslav Kyzlink, Peter Feranec a další.

Z poslední doby lze připomenout zejména hostování v Palau de les Arts ve Valencii v opeře La Belle et la Bete a nahrávku soundtracku k filmu The Magic Flute pro kanadskou Sullivan Home Entertainment.


KRISTÝNA VLČKOVÁ - akrobacie
Po ukončení střední školy studovala 3 roky ve Francii cirkusovou školu v Bordeaux. Kristýna žongluje s míčky, kužely, chodí na chůdách, dělá ohnivá vystoupení (žonglování s ohněm, fakírské ukázky, skákání přes ohnivá švihadla), párovou akrobacii její hlavní disciplínou a zaměstnáním je akrobacie a chůze na volném laně.


PETR KREJČÍK - videomapping

S projekcemi začal na sklonku roku 2004, jako občasný vj na techno parties, s postupnou zálibou v op-artových minimalistických schématech. V roce 2009 začíná nevyhnutelně inklinovat k nové disciplíně vizuálního umění – mappingu. S projekty jako Luminiscent-Drive, Macula, Moire nebo Oko3 spolupracoval na řadě mappingových a videoprojekčních instalací v Čechách i zahraničí.
www.petrkrejcik.com


ING. MARTIN ZRCEK – interaktivní projekce

Stále se snaží objevovat nové možnosti běžně používaných grafických systémů a divákovi tím zaručit originalitu divadelního vystoupení. V rozhraní vvvv vyvinul nový částicový systém, který bude základem jedné z projekcí na Lávka River Stage 2012. Jeho záměrem je obrazem podpořit výrazovost pohybu tanečníků a interaktivitou jim dát možnost hrát si se svými vlastními stíny na podlaze i na plátně za nimi. Na představení používá metody, které jste zatím neměli možnost vidět.

Od listopadu 2006 pracuje jako programátor a výzkumník pro Mezinárodní centrum moderního umění CIANT. Spolupracoval na projektu Immediate: GOLEM a dalších akcích této laboratoře. V současnosti se věnuje přípravě představení Uomo Avatar – Straw Man na Nové scéně Národního divadla, výzkumnému projektu spolupráce umělců s hendikepovanými lidmi CATCH, externě spolupracuje se společností Uberact v Londýně, spoluzaložil a podporuji Občanské sdružení ProBenešov a hlavně připravuji novou interaktivní projekci na vystoupení Lávka River Stage 2012.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip