Babinet.cz  /  Magazín  /  Cestování  /  Povinné ručení zlevňuje. Díky online srovnávačům

Povinné ručení zlevňuje. Díky online srovnávačům

20.6.2012 - Redakce Babinet

Z konkurenčního boje pojišťoven a online srovnávačů těží hlavně motoristé: Ceny povinného ručení jdou dolů, například u Škody Fabia klesla cena povinného ručení pro řidiče bez bonusu až na částku kolem 1800 Kč. To je ještě o 300 Kč nižší sazba, než byla běžná před třemi měsíci.

Aktuální novinkou, která ke snížení cen povinného ručení pomohla, je uzavření strategického partnerství mezi třetím největším online srovnávačem TopSrovnani.cz a pojišťovací společností KlikPojisteni.cz, a. s.

„Díky partnerství s KlikPojisteni.cz můžeme našim uživatelům nabídnout porovnání 12 pojišťoven a nejnižší sazby na českém internetu. Právě probíhá akční nabídka od pojišťovny AXA a například na vůz Škoda Fabia můžete získat povinné ručení již za cenu kolem 1800 Kč ročně,“ říká Michal Hardyn z TopSrovnani.cz.

Podle Hardyna dosud řada motoristů zbytečně utrácí tím, že povinné ručení vyřizují osobně na pobočkách pojišťoven nebo uzavírají nevýhodné povinné ručení přímo při koupi vozidla. „Pokud uzavřete povinné ručení v autobazaru, může cena za povinné ručení pro Fabii překonat hranici 3000 korun, zatímco na internetu za stejnou nabídkou se stejným pojistným krytím zaplatíte poloviční cenu,“ uvádí.

Vyřizování povinného ručení online je nejen finančně výhodnější, ale také velmi rychlé. „Přes 80 procent zákazníků, kteří vyplnili poptávku po povinném ručení online, bylo kontaktováno zákaznickou podporou do 5 minut. Proto jsme se rozhodli pro spolupráci právě s KlikPojisteni.cz. Konkurenční pojišťovací společnosti nedokázaly připravit tak zajímavou nabídku pro naše uživatele, jak v rychlosti komunikace se zákazníky, tak v cenové politice,“ popisuje Hardyn.

„Společnost KlikPojisteni.cz, a.s. podporuje nové partnerství zvýšením kapacity zákaznické podpory, která zájemcům pomáhá s vyřízením levného povinného ručení a dokáže nabídnout speciální slevy a bonusy přes telefon. Zákaznická podpora okamžitě zasílá klientům dočasnou zelenou kartu emailem, klienti mohou využívat nové povinné ručení okamžitě. Následující pracovní den odchází tištěná zelená karta poštou,“ shrnuje výhody online pojištění ředitel KlikPojisteni.cz Andrew Fuchs.

Portál TopSrovnani.cz se zaměřuje na úspory domácností na účtech za energie, pojištění a bankovní služby. Jeho cílem je ukázat lidem, že změnou dodavatele energií, pojišťovny nebo banky mohou získat mnohem výhodnější produkty a skutečně ušetřit.

Porovnání online srovnávačů dle mezinárodního auditu stránek Alexa.com

 

V budoucnu se chystá TopSrovnani.cz ve spolupráci se svými partnery přinášet na trh nové typy pojištění, které zatím nejsou na tuzemském trhu obvyklé, ale v zahraničí se těší velkému úspěchu. Prvním z těchto pojištění bude pojištění nájmu bytu a pojištění kauce.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Pavlína123
28.5.2013 09:54

Povinné ručení zlevňuje díky online srovnávačům jako www.povinneruceni.biz

Majkl68
26.9.2016 15:47

Srovnání povinného ručení nezávisle na pojišťovnách je zde: http://autotrip.cz/povinne-ruceni-2016-srovnani/

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz