Babinet.cz  /  Magazín  /  Kultura  /  Filmová recenze: Jak porodit a nezbláznit se

Filmová recenze: Jak porodit a nezbláznit se

14.6.2012 - Hana Kasalová

Tě-ho-tná? Těhotná! Konečně! Sice jsme s tím zase až tak nepočítali, ale děti jsou dar.... že? Nejde to, nejde...Co s tím? Čekáme dítě...Co s ním? Adopce... ano, adopce je jediný správný krok vzhledem k naší situaci...

Reakce se různí. Emoce lítají horem dolem. Slzy jak radosti, tak strachu, se koulí po tvářích. Početí nového člověka je velkou zkouškou. Nejenom nastávající maminky ale i tatínka.

Nový snímek režiséra Kirka Jonese "Jak porodit a nezbláznit se" se žánrově řadí mezi romantické komedie, nicméně to mu na vážnosti té které situace rozhodně neubírá. Nechal se inspirovat světovým bestsellerem "Co čekat v radostném očekávání" od Heidi Murkoff.

Film sleduje životní příběhy pěti párů v očekávání potomka. Jak už to tak bývá, každý z nich je jiný, prožívá velký okamžik po svém. Pohoda a lehkost se střídá se zvratky a šílenou náladovostí, nervozita si podává ruku se smíchem a nadšenými nákupy po nového človíčka.

Cameron Diaz představuje televizní hvězdu a fitness instruktorku Jules, jíž těhotenství učí, že je v životě nutné dělat kompromisy. Hlava se vzpírá, ale tělo si nekompromisně jede po svém. Jak ona, stejně její filmový partner Evan /Matthew Morrison/ bojují sami se sebou a vzájemně proti sobě až....

Dětská spisovatelka Wendy /Elizabeth Banks/ si nevychutnává těhotenství tak, jak ho prezentuje ve své tvorbě. Nejenom že vypadá jako vzducholoď, ale její psychika lítá z jednoho extrému do druhého. Naštěstí její manžel Gary /Ben Falcone/ je obtloustlým roztomilým méďou, který pro svoji ženu udělá, co jí na očích vidí. Ach, šťastná to žena!

Další hvězdou, která se v novém filmu blýskla, je Jennifer Lopez. Její postava fotografky Holy je archetypem neplodnosti. Jak ona, tak její partner prošli hotovým martýriem v očekávání, že se konečně zadaří, ale "člověk myslí, Pán Bůh mění". Holy se rozhodla své dítě adoptovat. Rodrigo Santoro v roli jejího muže Alexe sice nesrší nadšením, nicméně se opravdu snaží sžít s myšlenkou, že "jednou" bude otcem. Fakt, že oba dva poletí na druhý konec zeměkoule seznámit se se svým adoptivním synem, tak rychle, mu rozhodně na pohodě a přirozenosti nepřidá.  

Nový film Kirka Jonese je jak plný legrace a trefných poznámek, tak zároveň z diváka lehce vytlačí slzu. Klobouk dolů přede všemi herečkami "v očekávání". Byly tak autentické, že bych jim skutečně těhotenství uvěřila! Jejich mužští partneři vyzařovali jasně a zřetelně, co muži cítí a snaží se skrýt či dát velmi hlasitě najevo, když těhotenský test jejich partnerky je pozitivní. Tudíž nejenom herecké výkony, ale hlavně psychologie celého snímku ode mě dostává za jedna.

Ať jste v plánovací fázi či již v radostném očekávání, určitě si tento snímek nenechejte ujít. Přeji vám hluboký emocionální zážitek.

USA 2012

Žánr : Komedie, Drama, Romance

Režie : Kirk Jones

Hrají : Anna Kendrick, Elizabeth Banks, Cameron Diaz

Scénář : Shauna Cross

Premiéra: 21.6.2012

 

Zdroj foto: http://www.hce.cz

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip