Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Život s postižením: SENI CUP 2012 Kope na dveře

Život s postižením: SENI CUP 2012 Kope na dveře

22.5.2012 - Redakce Babinet

Již sedmý ročník fotbalové ligy postižených osob SENI CUP se letos bude konat 23. května v Havlíčkově Brodě. Kromě turnajových zápasů je pro účastníky připraven také bohatý doprovodný program. Setkáte se tu i s fotbalovou legendou Antonínem Panenkou, patronem turnaje.

Co je SENI CUP?

SENI CUP je mezinárodní fotbalová liga postižených osob, díky které si fotbal získal popularitu také mezi postiženými. Turnaj se stal mimořádnou událostí pro celou sféru sociální péče. Zájem o účast na SENI CUpu každoročně stoupá a každý další ročník prokazuje, že i lidé s mentálním postižením mají schopnost účastnit se sportovních utkání a intenzivně prožívat vše, co s tím souvisí: tréninky, posilování, ale i smysl pro kolektivní spolupráci a fair play.

Historie SENI CUPu

Společnost TZMO S.A. turnaj pořádá od roku 2000, kdy se zápasy konaly pouze na území Polska, časem se liga rozšířila i do dalších zemí, např. do Ruska, Ukrajiny, Maďarska, Slovenska, Německa. V České republice se první ročník uskutečnil v roce 2006 díky Bella Bohemia s. r. o., která je dceřinou společností TZMO S.A. v České republice.

Jaká jsou základní pravidla SENI CUPu?

Z každého přihlášeného zařízení se ho zúčastní jedno mužstvo ve složení čtyři hráči, brankář a dva náhradníci. Zápas řídí profesionální rozhodčí. Hraje se na travnatém hřišti pro malou kopanou a utkání trvá 2 x 10 minut. Herní plán je vytvořen tak, aby závěrečný zápas byl finálovým soubojem dvou nejlepších týmů. Tři nejúspěšnější mužstva obdrží hodnotné ceny. Speciální cenou je zájezd do Polské Toruně na celoevropské finále SENI CUPu. Zkrátka nepřijdou ani ostatní týmy, jelikož zajímavých odměn a dárků se rozdává celá řada.

Na co se můžete těšit?

Součástí 7. ročníku ligy SENI CUP bude kromě turnajových zápasů také bohatý program pro mužstva, jejich doprovod a diváky. Setkáte se tu i s fotbalovou legendou Antonínem Panenkou, patronem turnaje. Nebude chybět ani pohoštění, hudba a tanec. Organizátoři jako vždy udělají vše pro to, aby všichni prožili krásný den, na který budou dlouho vzpomínat.

Informace o turnaji najdete na www.seni.cz

Záštitu nad turnajem převzala Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR.

Hlavním partnerem je město Havlíčkův Brod.

Partnerem turnaje je Konto Bariéry a Nadací Charta 77.

Mediálním partnerem je časopis Rezidenční péče, Receptář.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz