Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Čeští senioři se budou učit Jak na mobil. Semináře navštíví všechna krajská města

Čeští senioři se budou učit Jak na mobil. Semináře navštíví všechna krajská města

15.5.2012 - Redakce Babinet

Jak ovládat svůj mobilní telefon se budou učit čeští senioři v rámci projektu Jak na mobil, který byl dnes zahájen v Praze. Bezplatná školení v průběhu května a června postupně navštíví všechna krajská města. Kurzy vede speciálně vyškolený lektor. Ten na praktických příkladech vysvětluje nejdůležitější funkce mobilních telefonů od psaní krátkých textových zpráv až po plánování termínů v kalendáři. Semináře Jak na mobil zájemcům nabízí společnost emporia Telecom, rakouský specialista na výrobu telefonů s jednoduchou obsluhou.

„Mobilní telefon má pro seniory zvláštní význam. Díky němu mohou zůstat v kontaktu se svou rodinou a blízkými. Přispívá to k jejich psychické pohodě a pocitu bezpečí,“ vysvětluje Michael Rabenstein, oblastní manažer emporia Telecom pro český trh, a dodává: „Bohužel je stále většina seniorů vybavena nevyhovujícími přístroji, které „zdědí“ od svých dětí či vnoučat. Těmto mobilním telefonům senioři nerozumí a používají je jen velmi neradi.“

Na seminářích Jak na mobil se senioři seznamují s funkcemi mobilního telefonu, dozvědí se, jaké typy tarifů mají v nabídce jednotliví mobilní operátoři, zjistí, co je roaming a na co si při nákupu nového mobilu dávat pozor. Od proškoleného lektora tak získají odpovědi na nejčastěji kladené otázky z oblasti telekomunikací. Ve druhé části pak asistentský tým ochotně pomáhá každému účastníkovi školení zvlášť s problémy s jejich konkrétním přineseným přístrojem.

„Pro seniory existuje spousta programů a školení počítačové gramotnosti. Bohužel semináře, které by seniorům vysvětlily, jak zacházet s jejich mobilními telefony, doposud chyběly. Přitom senioři využívají svůj telefon daleko častěji než počítač. Jak na mobil nám umožňuje poznat reálné problémy, se kterými se senioři v mobilní komunikaci potkávají, a pomoci jim je vyřešit,“ doplňuje Marta Samková, odbornice na komunikaci seniorů a hlavní lektorka projektu.

Školení s názvem Jak na mobil probíhala v minulém roce ve spolupráci s pražskými magistráty a seniorskými sdruženími. Na základě pozitivních ohlasů nabídne nově emporia Telecom možnost návštěvy semináře i zájemcům v regionech. Školicí tým Jak na mobil se tak v průběhu jara 2012 rozjede do třinácti krajských měst České republiky.

Na základě požadavků seniorů připravila emporia Telecom také video návody, které názorně krok za krokem vysvětlují základní i pokročilé funkce mobilních telefonů emporia. Nejdůležitější poznatky školení se tak dostanou i k zájemcům, kteří se seminářů Jak na mobil nemohou zúčastnit osobně. Videa jsou ke zhlédnutí na YouTube stránkách společnosti emporia Telecom Česká republika.

Podrobný Harmonogram školení je k dispozici na stránkách www.jaknamobil.cz.

Termíny školení:Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz