Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Šampión mezi teniskami

Šampión mezi teniskami

3.4.2012 - Redakce Babinet

Kolikrát jste si na volnočasové aktivity obouvali tenisky - kecky a možná Vás ani nenapadlo, kterak tyto pohodlné botky přišly ke svému názvu. V češtině hojně používaný název Kecky není totiž odvozen od upovídaných majitelů tenisek, ale od něčeho úplně jiného - ze jména legendární obuvnické značky Keds. Tato pohodlná ležérní obuv již brzy bude slavit sto let.

teniskyteniskytenisky

Na přelomu 19. a 20. století se totiž mnoho výrobců automobilových pneumatik pustilo také do výroby bot. První bota s gumovou podrážkou byla vyrobena v roce 1916 firmou US Rubber Company a výrobci ji nazvali "sneaker". To proto, že na rozdíl od ostatních bot se v "Kedskách" dalo pohybovat téměř neslyšně, což bylo do té doby přímo nemyslitelné. Slovo sneaker pochází z anglického slovesa „to sneak“, tedy plížit se. Nadčasovost, praktičnost a celosvětová obliba udělala z Keds legendu mezi teniskami.

The Champion

Revoluci ve volnočasovém obouvání značka způsobila díky svému průkopnickému modelu the Champion. Legendární tvar úzkých subtilních tenisek se stal skutečnou módní ikonou a zůstává jí napříč dobou i všemi módními vlnami. „Kecky“ Champion se staly nedílnou součástí šatníku filmových hvězd, hudebníků, politiků a dalších osobností. Útlá špička a čtyři řady tkaniček, tradiční barvy a kvalitní zpracování se nyní dostávají i do českých botníků. Model Champion je od března k dostání v síti obchodů Destroy a na oficiálním eshopu značky urbanlux.cz.

Zasoutěžte si o tenisky Champion právě teď!

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz