Babinet.cz  /  Magazín  /  Kultura  /  Únorové knižní novinky

Únorové knižní novinky

12.2.2012 - Redakce Babinet

Únor je letos opravdu výrazně mrazivý, a tak je ideální čas udělat si doma šálek dobrého čaje či kávy, pohodlně usednout či ulehnout a vzít si do ruky zajímavou knihu. Přinášíme pro vás i vaše děti několik tipů od nakladatelství Fragment, Grada, ARGO a Management Press.

První slova

Otevírací leporelo pro děti, které se učí pojmenovávat věci kolem sebe. Pomáhat dětem budou oblíbené ilustrace Antonína Šplíchala.

Počet stran-14, formát- 100x100 mm, leporelo – typu knížka, 79 Kč
www.fragment.cz

Veselé omalovánky – zelená
 
Rozvíjejte tvořivost, šikovnost a koncentraci vašich dětí. S veselými omalovánkami si děti užijí i spoustu zábavy a legrace.

Počet stran – 48, formát - 210x265 mm, brož., 89 Kč
www.fragment.cz

Expedice Kolumbus –  Poklad Černého žraloka                   

Tino s Miki už se svou tetou Úlou a jejím vynálezem - létající badatelskou autolodí  zvanou  Kolumbus - zažili nejedno dobrodružství. Tentokrát se pokusí vypátrat drahocenný poklad, který chtějí použít na záchranu delfínů. Vypraví se na vzdálený ostrov a nahlédnou i do podmořského světa. Jak jejich výprava dopadne? I tentokrát dokázal Thomas C. Brezina propojit svižně psaný příběh  se zábavnou formou poučení.  

Počet stran – 152, formát - 155x210 mm, váz., 249 Kč
www.fragment.cz

Příhody černé čarodějnice

Černá čarodějnice je strašidelná nešika. Sotva se vymotá z jednoho dobrodružství, už na ni čeká další zmatek. Občas to nevypadá zrovna růžově, ale naštěstí má dobré kamarády, kteří jí ochotně přispěchají na pomoc. Se svojí botou Žralbětou a neposedným koštětem se rozletí dokonce až do Ameriky! Jak tohle asi dopadne?

Počet stran – 168, formát - 165x230  mm, váz., 299 Kč
www.fragment.cz

Upíří deníky – Stefanovy deníky: Prokletí  

Propadli jste zcela Upířím deníkům? Zajímá vás, jaké události předcházely jejich ději? Pak si určitě nenechte ujít další napínavou upíří sérii, ve které vás opět čeká velká dávka napětí, tajemna a romantiky.

Stefan opustil New Orleans a odjel do New Yorku. Slíbil si, že se už nikdy nebude živit lidskou krví, a začal být znovu šťastný. Když už si ale myslí, že konečně opustil svou minulost, zjistí, že před bratrem nikdy nemůže uniknout. Damon má pro oba upíří bratry velké plány, ať se to Stefanovi líbí, nebo ne…

3. díl napínavé série Upíří deníky – Stefanovy deníky.

Počet stran – 224, formát - 115x183 mm, brož., 199 Kč
www.fragment.cz

Jak komunikovat chytře
Tipy a triky pro zvládání obtížných rozhovorů

autor: Recknagel Marion, van Wüller Heike Rohmann
ISBN: 978-80-247-4022-5
Formát: A5
vazba: V2
počet stran: 160
prodejní cena: 219 Kč
vydala: Grada Publishing, a.s., www.grada.cz

Jak rozpoznat a překonat překážky úspěšné komunikace? Knížka je určena všem, kdo se v práci či v soukromí stýkají s lidmi, s nimiž se jim obtížně komunikuje. Dozvíte se konkrétní tipy a příklady, jak konstruktivně reagovat na typické "nesnesitelné" vzorce chování a jak chytře a uvolněně komunikovat i s problematickými lidmi. Zjistíte také, jak vy sami bráníte úspěšné komunikaci a co s tím můžete udělat. Díky této knížce budete méně podléhat stresu a náročné momenty v komunikaci zvládnete suverénněji. Naučte se komunikovat chytře!
www.grada.cz

Péče o dítě po rozvodu a její úskalí

autor:  PhDr. Novák Tomáš
ediční řada: Rady pro rodiče

formát: A5
vazba: V2
rozsah: 144 stran
prodejní cena včetně DPH:  229 Kč, 10,31 €
ISBN: 978-80-247-4110-9

-    Syndrom zavrženého rodiče
-    Střídavá porozvodová výchova – mýty a realita
-    Jak s dětmi mluvit o rozvodu
 
Rozvádíte se a není vám nejlépe? Jistě si uvědomujete, že v této nelehké situaci jde především o vaše děti, jimž byste měli věnovat zvýšenou pozornost a něhu, nikoli na ně přenášet své starosti. Tato kniha se snaží účinně poradit, jak zvládnout obtížnou životní zkoušku, umět důstojně prohrát a nenechat kolem sebe spálenou zemi a zneurotizované potomky.
Autor čerpá ze své dlouholeté poradenské praxe a varuje před chybami, za něž tvrdě pykalo mnoho rozvádějících se lidí. Upozorňuje na rozvodové mýty, a především se detailně věnuje různým formám porozvodové péče o děti, tak aby rozvádějící se manželé mohli zůstat dobrými rodiči.

informace o autorovi:
PhDr. Novák Tomáš
Autor je poradenským psychologem.Vystudoval FF UJEP v Brně, obor psychologie. Dlouhodobě se zabýval problémy výchovných obtíží s dětmi, náhradní rodinnou péčí, manželským a rodinným poradenstvím.Externě učí i na Masarykově univerzitě,na filosofické fakultě a na fakultě sociálních studií.
http://www.grada.cz/pece-o-dite-po-rozvodu-a-jeji-uskali_7047/kniha/katalog/

Obrázkové rébusy

autor:  Pospíšilová Zuzana
ilustrátor: Tršťan Drahomír
ediční řada: Čtení pro prvňáčky

formát: 17x22 cm
vazba: V8
rozsah: 72 stran
prodejní cena včetně DPH:  189 Kč, 8,51 €
ISBN: 978-80-247-3883-3

Děti by měly umět přemýšlet, protože to budou v životě velmi potřebovat. Obrázkové rébusy, kterých je v této knize více než 350, budou pro děti nejen zábavou, ale především napomohou k rozvoji jejich samostatného myšlení, tříbení jazykového citu a obohacení slovní zásoby. Kniha plná obrázkového luštění je určena zejména dětem mladšího školního věku a může být příjemným zpestřením výuky v hodinách českého jazyka.

informace o autorovi:
Mgr. Pospíšilová Zuzana je dětská psycholožka, která pracuje ve Speciálně pedagogickém centru pro děti s mentálním postižením v Ostravě. Dříve pracovala v dětském rehabilitačním stacionáři, převážně s dětmi s organickým poškozením CNS a pohybovým postižením. V době studií se zabývala tématem rozvoje tvořivosti u dětí mladšího školního věku, nyní píše knihy pro děti.
http://www.grada.cz/obrazkove-rebusy_6762/kniha/katalog/

Catherine Kaputa
STAŇTE SE ZNAČKOU!

Osobní branding aneb Jak si chytří lidé budují značku, která jim zajistí úspěch
Jména hvězd světa zábavy a vrcholového sportu, stejně jako ikon managementu, podnikání, žurnalistiky či literatury jsou v podstatě jejich osobními značkami. Jejich věhlas určuje výši honorářů a odměn za jejich práci i jejich hodnotu ve světě reklamy. Osobní značka znamená mít větší vliv na svůj profesní osud: lidé s „lepší“ značkou bývají v zaměstnání častěji povyšováni a ocitají se na vyšších postech, dostávají zajímavější úkoly, mohou si snáze vybírat spolupracovníky a podřízené, bývají mezi posledními, kdo jsou propouštěni, a pokud se přece jen ocitnou na trhu práce, mívají větší výběr, pro koho a co budou dělat. Americká konzultantka, mj. i manažerka veleúspěšné kampaně I ♥ New York, zasvěcuje čtenáře do tajů strategického osobního brandingu a krok za krokem pomáhá s vypracováním akčního plánu rozvoje jedinečné osobní značky. Překlad z angličtiny Michal Čakrt.
Management Press, brož., A5, 240 str., doporučená cena 369 Kč, ISBN 978-80-7261-234-5

http://www.mgmtpress.cz/marketing-obchod-a-nbsp-prodej-reklama-pr/catherine-kaputa-stante-se-znackou/

Stefan F. Gross
VZTAHOVÁ INTELIGENCE

Schopnost a umění získat si lidi
3. přepracované vydání
V novém, přepracovaném vydání úspěšné knihy německý odborník poskytuje praktický návod – strategii a realizační pravidla pro úspěšný, kvalitní a svobodný profesní (i osobní) život. Všechny tyto atributy závisejí na naší schopnosti navazovat a udržovat kvalitní mezilidské vztahy čili na naší vztahové inteligenci (Beziehungsintelligenz). Autor v knize učí, jak si osvojit zásady chování nezbytné k tomu, abychom byli vnímáni jako mimořádné osobnosti, s nimiž každý rád spolupracuje, a zároveň jak se vyhnout obvyklým chybám v mezilidských vztazích. Překlad z němčiny Jiří Pondělíček.
Management Press, brož., A5, 256 str., doporučená cena 369 Kč, ISBN 978-80-7261-236-9
http://www.mgmtpress.cz/personalistika-psychologie-vedeni-lidi-kariera/stefan-f-gross-vztahova-inteligence/

W. Timothy Gallwey – Edd Hanzelik – John Horton
ZVLÁDNĚTE STRES METODOU INNER GAME!

Jak se vyrovnat s nástrahami života a dosáhnout vnitřní stability
Tým autorů pod vedením vyhledávaného kouče, mentora a „objevitele“ převratné metody Inner Game aplikuje principy této metody na problematiku stresu a odhaluje cesty, jak iniciovat patřičné změny, které pomáhají stres zvládnout. Uvádí soubor postupů a cvičení k osvojení si dovedností, které nám pomohou chránit se před psychickou nestabilitou, správně ji vyhodnotit, účinným způsobem odpočívat a udržovat si mentální zdraví. Překlad z angličtiny Aleš Lisa.
Management Press, brož., A5, 244 str., doporučená cena 369 Kč, ISBN 978-80-7261-243-7

http://www.mgmtpress.cz/personalistika-psychologie-vedeni-lidi-kariera/w-timothy-gallwey-edward-s-hanzelik-m-d-john-horton-m-d--zvladnete-stres-mtodou-inner-game/

Jednej asertivně!
podtitul: Asertivně na duševní hygienu

autor:  PhDr. Novák Tomáš
ediční řada: Psychologie pro každého

formát: A5
vazba: V2
rozsah: 120 stran
prodejní cena včetně DPH:  189 Kč, 8,51 €
ISBN: 978-80-247-3999-1

-    Asertivní pravidla pro každý den
-    Asertivně proti manipulaci a stresu
-    Testy a jednoduchá cvičení

Uveďte spolu s námi asertivitu do praxe. Asertivita není jenom prosazování vlastních postojů, názorů a požadavků. Je to i forma jednání snižující strach z různých společenských situací, z emocionálních a sociálních vztahů. Podporuje pocity vlastní sebejistoty, místo rezignace a naučené bezmocnosti nabízí pocit otevřené budoucnosti a důstojných životních perspektiv.
Kniha známého brněnského psychologa vám pomůže naučit se základní asertivní pravidla a postupy. Usnadněte si svůj každodenní život, prožívejte jej s nadhledem a lehkostí. Používejte předkládané techniky a nenechte se okolím manipulovat. Mnoho štěstí na cestě za asertivním přístupem k životu!

informace o autorovi:
PhDr. Novák Tomáš
Autor je poradenským psychologem.Vystudoval FF UJEP v Brně, obor psychologie. Dlouhodobě se zabýval problémy výchovných obtíží s dětmi, náhradní rodinnou péčí, manželským a rodinným poradenstvím.Externě učí i na Masarykově univerzitě,na filosofické fakultě a na fakultě sociálních studií.
http://www.grada.cz/jednej-asertivne_6924/kniha/katalog/

Angličtina pro samouky: začátečníci a středně pokročilí

Moderní učebnice, díky níž si rychle osvojíte a zároveň rozšíříte:
– praktickou slovní zásobu,
– základy anglické gramatiky
a ve druhé části proniknete i do složitější anglické gramatiky.
Učebnice s jednoduchou strukturou a CD ve formátu MP3, určená především samoukům, vás spolehlivě dovede od začátečníků až na úroveň pokročilých uživatelů angličtiny.

Počet stran – 376, formát - 163x240 mm, brož., 349 Kč
www.fragment.cz

Angličtina – 5 minut denně
 
Procvičujte si angličtinu 5 minut denně.
Každý den vytrhněte jeden list a ve volné chvíli vyluštěte křížovku, vyplňte cvičení nebo si přečtěte vtip či příběh.
Poté list otočte a zkontrolujte si své odpovědi nebo si ověřte, zda jste správně  porozuměli.
Mírně pokročilí a falešní začátečníci si upevní dosavadní znalosti a rozšíří si slovní zásobu o praktická slovíčka.
Vaše angličtina se bude den po dni zlepšovat..

Počet stran – 320, formát - 115x165 mm, brož., 149 Kč
www.fragment.cz

Výlet do Pekla

autor:  Pospíšilová Zuzana
ilustrátor: Valentovičová Jana
ediční řada: Čtení pro prvňáčky

formát: 17x22 cm
vazba: V8
rozsah: 72 stran
prodejní cena včetně DPH:  189 Kč, 8,51 €
ISBN: 978-80-247-4034-8

Všechny děti touží zažít něco tajemného a dobrodružného. Paní učitelka jedné neposedné třídy je stejného názoru, a proto pro děti uspořádá výlet do obce Peklo. Děti se ocitnou v podivuhodném penzionu, kde na ně ze všech koutů koukají čerti ze dřeva nebo z keramiky. Pan hostinský vaří jídla s pekelnými názvy a děti straší vymyšlenými čertovskými historkami Jednou po setmění se zvenku začne ozývat podivný hluk... Tři nebojácní chlapci a jedna dívka se vydají za tajemnými zvuky a najdou vchod do skutečného pekla. Ve všech pohádkách platí, že co peklo jednou schvátí, to už nenavrátí. Děti ale mají štěstí, že se seznámí s malým čertíkem, a díky němu se opět dostanou zpátky. Knihu doprovázejí netradiční počítačové ilustrace Jany Valentovičové.

informace o autorovi:
Mgr. Pospíšilová Zuzana je dětská psycholožka, která pracuje ve Speciálně pedagogickém centru pro děti s mentálním postižením v Ostravě. Dříve pracovala v dětském rehabilitačním stacionáři, převážně s dětmi s organickým poškozením CNS a pohybovým postižením. V době studií se zabývala tématem rozvoje tvořivosti u dětí mladšího školního věku, nyní píše knihy pro děti.

http://www.grada.cz/vylet-do-pekla_6954/kniha/katalog/

Získejte rovnováhu těla, mysli, duše a ducha

autor:  Lojková Daniela
ediční řada: Psychologie pro každého

formát: A5
vazba: V2
rozsah: 152 stran
prodejní cena včetně DPH:  239 Kč, 10,76 €
ISBN: 978-80-247-2268-9

-    Cesta k novému životnímu stylu
-    Přijetí sebe sama
-    Duševní a tělesné zdraví
-    Komplexní program pro každého
 
Žijte to, kým jste, v rovnováze těla, mysli, duše i ducha.
Tato inspirující kniha vám jednoduše odpovídá na otázky, které si kladete ohledně každé z výše zmíněných složek. Autorčin originální a speciálně sestavený program Trénink těla, mysli, duše, ducha vás naučí, jak krok za krokem pečovat o svou psychiku a harmonicky prožívat svůj život jako jedinečnou "cestu". Autorka je aktivní propagátorkou zdravého životního stylu a na základě svých neocenitelných zkušeností a odborných znalostí nejen v oboru wellness připravila unikátní text, jehož cílem je zklidnit mysl, zpevnit, omladit a ozdravit tělo, aby se duše radovala, duch volně proudil a vy jste žili s lehkostí, radostně a spokojeně.

informace o autorovi:
Bc. Daniela Lojková působí jako kouč životního stylu, poradce výživy a osobní trenér, od roku 2002 se věnuje privátní klientele. Je autorkou programu Trénink těla, mysli, duše, ducha vedoucího k duševní i tělesné rovnováze, osobnímu a duchovnímu rozvoji. Vyučuje na VŠTVS Palestra obor wellness a výživa. Je aktivní
propagátorkou zdravého životního stylu. V současné době působí v kanadském Vancouveru.

http://www.grada.cz/ziskejte-rovnovahu-tela-mysli-duse-a-ducha_4927/kniha/katalog/

ISAAC ASIMOV

Já, robot

Přeložil Oldřich Černý, 288Kč

Isaak Asimov – při tomto jménu se všem příznivcům a čtenářům SF vybaví dvě věci: románový cyklus Nadace a hlavně tři zákony robotiky: 1. Robot nesmí ublížit člověku nebo svou nečinností dopustit, aby člověku bylo ublíženo. 2. Robot musí uposlechnout příkazů člověka, kromě případů, kdy tyto příkazy jsou v rozporu s prvním zákonem. 3. Robot musí chránit sám sebe před zničením, kromě případů, kdy tato ochrana je v rozporu s prvním nebo druhým zákonem. Tvůrcem a otcem celé robotické etiky je právě americký spisovatel I. Asimov. Povídky v této dnes již klasické sbírce patří k nejlepším, jaké kdy byly na toto téma napsány. A lze jen dodat, že myšlenky v nich obsažené nijak nestárnou – spíše naopak.

www.argo.cz

PHILIP K. Dick

Oko na nebi

Přeložil Bob Hýsek, 269 Kč

Osm lidí, osm individualit. Mysl každého z nich obsahuje temná zákoutí, která zůstávají skryta pod jejich nenápadným zevnějškem. Co se ale stane, když se po nehodě částicového urychlovače ocitnou uvězněni v sérii halucinogenních světů, stvořených na míru jejich hodnotovým systémům? Ve svém raném románu Philip K. Dick nastoluje otázky subjektivního vnímání reality, (ne)možnosti poznání lidské osobnosti na základě vnějšího pozorování a také víry v sebe sama.

www.argo.cz

Ráj peklo a očistec ve středověkých viděních

Výbor latinských středověkých visiones, tj. vidění, zahrnuje sedmnáct nejznámějších textů, mezi nimi např. Dryhthelmovo, Furseovo, Barontovo, Tnugdalovo a Thurkillovo vidění nebo vidění rytíře Oweina o Očistci sv. Patrika. Jedná se o velice významné doklady specificky středověkého žánru, vyprávění  revenantů, tedy lidí, kteří zdánlivě zemřeli a při cestě na onen svět jim bylo povoleno nahlédnou do pekla, očistce či ráje. Někdy se takového vidění mohlo dostat člověku ve spánku. Ve všech případech se však jednalo o vyprávění s evidentním  moralistickým podtextem, plné hrozivých i fantastických výjevů, jež tak dobře známe z obrazů Hieronyma Bosche a dalších středověkých malířů.

www.argo.cz

Umberto Eco

Od stromu k labyrintu

Přeložili Jiří Pelán, Pavel Štichauer, Zora Obstová, Gabriela Chalupská, Helena Giordanová, Martin Bažil, 698 Kč

Ve své nejnovější knize předkládá Umberto Eco studie o historii znakových teorií. Popisuje dva modely encyklopedického poznání, z nichž jeden vychází z ideje stromu (systematického větvení pojmů) a druhý z ideje labyrintu. V dalších kapitolách hledá sémiotickou reflexi ve filozofických systémech od Platóna a Aristotela přes Tomáše Akvinského či Viléma Ockhama ke Kantovi, ale nemenší pozornost věnuje rétorickým spisům (například barokním výkladům o metafoře) či kabalisticky založenému učení o „kombinatorickém umění“ (Raymondu Lullovi a Picovi della Mirandola). Tato materiálově mimořádně bohatá kniha shrnuje Ecovy různorodé výzkumy z posledních desetiletí, autor jí však dokázal vtisknout přehlednou monografickou podobu.

www.argo.cz

Zakončení Měsíce Umberta Eca

Leden, Měsíc Umberta Eca zakončilo Argo vydáním Pražského hřbitova v elektronické verzi. Bohužel e-kniha nevyšla ve formátu mobi, který nepodporuje více druhů písma. Právě na jeho grafickém odlišení v Ecově románu záleží a bez něj ztrácí jeho kniha celý jeden rozměr. Všechny ostatní formáty jsou ale dostupné na www.kosmas.cz.

Cvičíme, posilujeme a hrajeme si s dětmi

autorky:  Kišová Hana, Malá Hana
ilustrátor: Patricie Koubská
ediční řada: Rady pro rodiče

formát: A5
vazba: V2
rozsah: 104 stran
prodejní cena včetně DPH:  159 Kč, 7,16 €
ISBN: 978-80-247-3977-9

-    Ilustrovaný soubor cvičení a her
-    Správní manipulace s dítětem
-    Posilování a relaxace pro děti i rodiče

Kniha zkušených lektorek pohybové výchovy je obohacující především pro rodiče dětí od kojeneckého do batolecího věku. Nabízí detailní a bohatě ilustrované návody k posilovacím, uvolňovacím a protahovacím cvičením a hrátkám s malými dětmi. Do hry se mohou zapojit i starší sourozenci. Mezi herní a cvičební náměty jsou zařazeny také aktivity s overballem. Autorky se rovněž zaměřují na správnou manipulaci s dítětem s ohledem na jeho motorický vývoj a pohybové dovednosti.
Inspirujte se k domácímu cvičení, posilněte i uvolněte svoje tělo a užijte si radost z pohybu se svým děťátkem.

informace o autorkách:
Hana Kišová (1973)
Dětská sestra s praxí na novorozenecké JIP FN Brno a v ambulanci praktického lékaře pro děti a dorost, nyní na mateřské dovolené, matka tří dcer a úspěšná autorka knih Říkadla a jednoduchá cvičení – pro děti od kojeneckého věku (Grada 2010) a Hrátky s batolátky (Portál 2010). Jako certifikovaná lektorka pro pohybové hry s kojenci a batolaty se již několik let aktivně věnuje cvičení rodičů s dětmi od kojeneckého věku. Ve svých kroužcích Ma-Mi klubu Hanky Kišové v Brně využívá ke hrátkám moderních a netradičních pomůcek (gymball,
overball, padák, stuhy, obruče, šátky apod.). Cvičení vždy doprovází rytmickými říkadly nebo básničkami z vlastní tvorby. Tato aktivita i její vlastní děti ji inspirují při její tvůrčí činnosti a motivují k předávání zkušeností prostřednictvím knih
lektorům i rodičům.
Kontakt: cvicimesdetmi@seznam.cz, www.mimino-batole.cz.

Bc. Hana Malá (1972)
Působí jako samostatná fyzioterapeutka. Po bakalářském studiu fyzioterapie na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity v Brně se věnovala řadu let ambulantní praxi. S nástupem mateřských povinností a péčí o (dnes již devítiletá) dvojčata se aktivně zapojila do činnosti Centra rodinných aktivit v Brně. Vede zde pravidelná cvičení pro maminky s dětmi od šesti měsíců do dvou let. Studium pedagogického minima na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity Brno zakončila závěrečnou prací Metodika cvičení rodičů s dětmi do jednoho roku.
Jako laktační poradkyně již osmým rokem připravuje také vzdělávací semináře pro své kolegyně. Ve vyhledávaných kurzech předporodní přípravy se věnuje cvičení pro těhotné, přípravě ke kojení a péči o dítě. Má radost z mnoha spokojených rodičů a maminek, které mohou bez problémů kojit své děti. Účastní se pravidelného vzdělávání laktačních poradců a navštěvuje odborné rehabilitační semináře a kurzy.

http://www.grada.cz/cvicime-posilujeme-a-hrajeme-si-s-detmi_6852/kniha/katalog/

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip