Babinet.cz  /  Magazín  /  Cestování  /  Zimní dovolená v Egyptě

Zimní dovolená v Egyptě

2.2.2012 - Redakce Babinet

Slunečná dovolená nemusí být jenom v létě. Egypt je krajinou, kde se v průběhu zimních měsíců šplhají teploty na příjemných 20°C. A to přeje zejména dobrodruhům, kteří rádi objevují historii a scenérie přírody.

Egypt je krajinou pyramid, velbloudů, ale také trhů, na kterých si vybrousíte svojí taktiku sjednávání cen, ale taky zajímavé a drsné přírody, která má bezesporu své kouzlo. Zimní období a začátek jara jsou ideální dobou pro všechny objevování chtivé dovolenkáře. Vaše dovolená nemusí znamenat jenom libové válení se u moře (které je v Egyptě lepší volbou zejména v letních měsících).

Rychle a levně

V poslední době se velké oblibě těší tzv. last minute zájezdy, které mají nesporně své výhody. Tou největší je, samozřejmě, cena, na kterou se dnes hledí jako na jedno z prvních kritérií u výběru dovolené. Egypt z pohledu last minute není žádnou výjimkou. I do této destinace naleznete množství „dovolených na poslední chvíli“.  Pokud se i vám zamlouvá myšlenka na last minute, Egypt je v tomhle zimním období, kdy máme u nás málo sluníčka a teploměr ukazuje stěží jeden stupeň nad nulou.

Cestovní kancelář vám kromě klasického ubytování nabídne také možnost fakultativních výletů po krajině. Je jenom na vás co si zvolíte – potápění v průzračném moři, návštěva starobylých pyramid, nebo velbloudí putování po poušti. Nemusíte se obávat, jednotlivé programy se dají uzpůsobit i pro rodiny s dětmi.

Co se vyplatí vidět aneb divy Egypta

  • Pyramidy v Gíze

Pyramidy v Gíze jsou jediným dochovaným objektem ze sedmi divů světa. Největší z nich je Cheopsova (Chufuova). Do ní i do Chefrenovy pyramidy je vstup povolen. V žádné z přístupných pyramid se ale sarkofágy nenacházejí, takže při této návštěvě jde jenom čistě o potěšení z pyramid.

Sfinga je jednou z největších soch na světě. Byla postavena poblíž pyramid v Gíze, takže máte tyto krásné monumenty jenom na „skok“ od sebe.

  • Luxor, Karnak a Údolí králů

Chrám v Luxoru je úžasný komplex staveb. Tento chrám byl dlouhou dobu pohřben v písku, dnes se však můžeme kochat jeho majestátností a krásou. Chrámový komplex Karnak byl budován 2000 let a každý faraón zde nechal vystavět svou stavbu, takže rozmanitost je zde opravdu na místě. Historický skvost Údolí králů leží v Thébách a ukrývá starobylé knihy, malby, a hrobky vládnoucích faraonů.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip