Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Testeři Icebreakeru zahájili extrémní zkoušku výdrže oblečení z merina

Testeři Icebreakeru zahájili extrémní zkoušku výdrže oblečení z merina

2.2.2012 - Redakce Babinet

Obléknout, čtyřicet dnů nosit a hlavně neprat! Tak zní pravidla pro Pavlu Kouřilovou a Jakuba Doudu, kteří dnes začali ve službách Icebreakeru testovat odolnost oděvů z novozélandského zlatého ovčího rouna. Oba dobrovolníci budou pravidelně informovat o svém životě s Icebreakerem prostřednictvím testovacího deníku.

icebreaker

„Merino od Icebreakeru proslulo svými jedinečnými vlastnostmi, je prodyšné, čímž reguluje tělesnou teplotu a ani po náročném sportování nezapáchá. I my v Icebreakeru jsme proto zvědaví, jak si povede při velmi intenzivní zátěži a zda bude po celou dobu testování pro Pavlu a Jakuba pohodlným oblečením,“ vysvětlil generální manažer Icebreakeru pro Střední a Východní Evropu Branislav Adamec a dodal, že odvážní dobrovolníci se zároveň pokusí o zlomení rekordu, který stanovil legendární novozélandský jachtař sir Peter Blake. Ten údajně při jedné ze svých plaveb ze sebe nevysvlékl vlněné šatstvo z novozélandských oveček po celých čtyřicet dnů a nocí. „Jenomže naši testeři kromě sportování v něm budou muset chodit do školy, do práce a na setkání s kamarády, takže posuďte sami, kdo to má těžší. Vsadil bych si ale na to, že Icebreaker v náročné zkoušce obstojí,“ doplnil Branislav Adamec.

icebreakerNa pozici extrémního testera Icebreakeru se přihlásilo více než tři sta uchazečů. Mezi pracovní povinnosti dvou vybraných šťastlivců patří nyní pravidelné podávání hlášení, jak se jim v jejich druhé vlněné kůži daří. Do testovacího deníku budou posílat fotografie a komentáře informující, co v Icebreakeru zažili a zda jsou jeho funkční vlastnosti stále zachovány. Osudy testerů naleznete na stránce Icebreakeru Česká republika na facebooku nebo na webu Icebreakeru. Po skončení zkoušky se mohou testeři Pavla a Jakub těšit na odměnu v podobě kompletního vrstveného systému oblečení Icebreaker a dále na jednorázový poukaz na nákup zboží od Icebreakeru se slevou třicet procent.

Slavnostní zahájení testu se uskutečnilo v prodejně Hudy sport Na Perštýně v Praze, která nabízí zákazníkům nejširší sortiment oblečení Icebreaker v celé Střední a Východní Evropě. Jakub a Pavla se zde ve 13:00 hodin převlékli do testovaného oblečení, a tím odstartovali zkoušku výdrže zboží od Icebreakeru.

Extrémní testerka Pavla Kouřilová

Pavla studuje prvním rokem doktorské studium na Fakultě sportovních studií Masarykovy univerzity v Brně. Na Katedře atletiky, plavání a sportů v přírodě působí jako vedoucí některých sportovních akcí a kurzů. K tomu zvládá provádět turisty v Moravském krasu, pracovat jako instruktorka v lanovém centru Jungle park v Brně, prodávat v outdoorovém obchodě a v neposlední řadě dávat lekce, jak vylepšit styl a dovednosti při sjezdovém lyžování.  Icebreaker zná Pavla od roku 2009, kdy dostala svoje první tričko. Brzy se pak v jejím šatníku objevily i další kousky různých střihů a gramáží. Pavla má s testováním bohaté zkušenosti. Ve své diplomové práci s názvem Funkční materiály a jejich vliv na tepelný komfort sportovce, zkoumala prostřednictvím termokamery funkce triček z různých materiálů. Icebreaker dopadl v testech na jedničku.

Extrémní tester Jakub Douda

Jakuba můžete potkat a zanedlouho přijít i očichat do Gigasportu v Praze Čestlicích, kde prodává sportovní vybavení. Přírodu nejraději objevuje v pedálech kol nejrůznějších typů. Zdolal již takové bikerské výzvy, jako je závod ve francouzském Alpe d'Huez. Kde si s cyklistou pohrává převýšení kolem 3500 metrů. Svůj enduro bike proháněl například kolem jezera Lago di Garda v Itálii. Jakub nedá dopustit ani na pěší túry a naštěstí pro náš test jej při treku po rumunském pohoří Fagarash nesežral medvěd. Přečkal ve zdraví i přechod rakouských Alp na sněžnicích, a proto se můžeme těšit, že řádně odzkouší Icebreaker i při expedici po Islandu. Než se na daleký sever vydá, bude pravidelně propocovat testovaný Icebreaker v práci a posilovně.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz