Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Jak nám vymývají mozky

Jak nám vymývají mozky

1.2.2012 - Libuše Čiháková

ovceU ranního kafe čtu noviny a přitom poslouchám zprávy. Slyším, že ministrovi školství byly pozastaveny dotace, což není žádná novina. Novina není ano to, že Dobeš prohlásil, že pokud peníze nezíská zpět, odstoupí ze své funkce. Konec vysílané zprávy.

Zdroj: Móda.cz

Současně se v novinách dočítám, že "Evropská komise (EK) pozastavila českému ministerstvu školství proplacení dotací za zhruba 1,2 miliardy korun..."Následuje dlouhý článek z něhož je podstatné že "Misterstvo školství už na začátku roku potvrdilo, že pozastavení dotací hrozí. Ministr Josef Dobeš však tvrdil, že problém je jen technický a do tří měsíců bude vyřešen. Řekl, že kdyby jeho ministerstvo přidělené peníze nevyčerpalo, opustí funkci." Až sem se zprávy shodují.

"Podle náměstka ministra pro evropské záležitosti Michala Zaorálka vznikly nedostatky v letech 2008 a 2009 a špatně nastavenou kontrolu projektů má na svědomí minulé vedení..." dočítám se na samém konci článku.

Tak a teď si vyberte. Je jediným viníkem Dobeš, který je ve funkci od minulých voleb, tedy necelé dva roky, nebo minulé vedení?A právě takové informace, kdy se řekne A a neřekne se B, způsobují dezinformace a následnou rozladěnost mezi lidmi.

Spousta z nás nemá čas sledovat více zpráv najednou. A to je to, oč tu běží. Otrávit, naštval a manipulovat s lidmi.

Nenechme se. Nejsem přece ovce...

zdroj: denik.cz

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz