Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Areál Hajnice má Bílý domek!

Areál Hajnice má Bílý domek!

29.1.2012 - Redakce Babinet

Další výjimečný projekt Barevných domků Hajnice: celoroční pobytová sociální služba pro osoby se zdravotním postižením, která se cíleně zaměřuje se na lidi s mentálním postižením, autismem a souběžným problémovým agresivním chováním.

Nápad vznikl v srpnu 2011, kdy organizaci opakovaně kontaktovali nešťastní, vyčerpaní a zničení rodiče lidí trpících touto kombinací postižení. Takovým lidem se totiž většina poskytovatelů sociálních služeb cíleně „vyhýbá“. Péče o ně je příliš náročná a vyžaduje 24hodinový dohled a specifický přístup ke klientům. Nápad a realizace trvala pouhých 41 dní.  V areálu Barevných domků Hajnice (kde žijí lidé s postižením, kteří jsou schopní s asistencí se o sebe postarat) došlo k vytipování vhodného objektu, který byl jen minimálně stavebně upraven.  Barevné domky Hajnice našli  vhodné kandidáty na asistenty. O klienty se jich stará 5, jejichž vzdělávání je zacíleno na  oblasti autismu a problémového chování.  
Tímto činem organizace  potvrdila etické zásady své služby a přiblížila se o další krok  svému poslání, že chtějí dělat něco navíc: „žít spolu, ne vedle sebe“.

---------------------------

Barevné domky Hajnice uspěly  

Královéhradecký kraj vyhlásil Cenu sociálních služeb (www.cenasocialnichsluzeb.cz), která patří k aktivitám projektu Rozvoj dostupnosti a kvality sociálních služeb v Královéhradeckém kraji podpořeného Evropským sociálním fondem. Vítězem v kategorii poskytovatel sociálních služeb se staly Barevné domky Hajnice a současně si odnesly druhé místo v internetovém hlasování.  
Odborná porota ocenila celkový přístup ke klientům, moderní prostředí, který plně vystihuje slogan: Chceme dělat něco…žít spolu, ne vedle sebe.

Cenu sociálních služeb
Cena je vyhlášena ve 4 kategoriích: poskytovatel sociálních služeb (hodnotil se především inovativní a mimořádný přístup ke zkvalitnění podmínek a služeb), pracovník sociálních služeb v nemocnicích, školských zařízeních, neziskových organizacích (vše, co zlepší životní situace potřebných osob), poskytovatel sociálních služeb prevence (pomoc při návratu do běžného života) a místní samospráva (u ní hodnotitele zajímal přístup k sociálním službám, jejich činnosti, propagace a pomoc).
V každé kategorii se udělovaly ceny odborné komise, ale i veřejnost měla možnost internetovým hlasováním udělit vlastní cenu.

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz