Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Nákup v Berlíně vs. slevy na internetu

Nákup v Berlíně vs. slevy na internetu

26.1.2012 - Redakce Babinet

Novoroční výprodeje mohou vypadat různě. Češi znají především ohromné slevové akce ve velkých obchodních domech. Objevují se ale i nové formy a nové možnosti, jak nakoupit po svátcích levné zboží. Jaké mají výhody?

Mezi nové trendy v lednovém nakupování, které se dotýkají Čechů. Řada lidí totiž objevila kouzlo velkolepých slev v zahraničí, zejména v Polsku a Německu. Druhým fenoménem jsou hromadné nákupy se slevou na internetu. Dá se říct, co je lepší?

Berlín a slevy

Hned jakmile přijdou Tři králové, začíná v Berlíně nákupní horečka. Vypadá ale jinak, než ta česká. V Berlíně se totiž skutečně nakupuje ve velkém. Není problém dorazit do města s prázdnou a vrátit se s nacpaným autem. Berlín je v posledních letech považován za nejvíce cool město v Evropě. Kromě nákupů i tak můžete užít i spoustu kultury nejrůznějšího druhu. Od procházky historickým centrem až po undergroundový koncert v některém ze slavných squatů. Zaleží na vkusu.  Levná dovolená do německé metropole ale není jako nákupy v českém obchoďáku.

Němci skutečně v neděli nepracují. Na druhou stranu všichni vyráží na nákupy v sobotu, kdy je všechno totálně ucpané.  Vyrazit na hromadné nákupy o víkendu tak nemá téměř smysl. Dvouhodinové páteční nákupy ale nemají žádný smysl. Za tu dobu se v obchodech sotva zorientuje. Velké berlínské obchodní domy se zaměřují na různé cílové skupiny. Musíte tedy především najít ten svůj. Pak můžete teprve nakupovat.

A co slevy na internetu?

Druhým hitem posledních let je hromadné nakupování online. Levné zájezdy na letní i zimní pobyty jsou jen část toho, co můžete na internetu koupit se slevou. Hromadné slevy se vždycky pohybují v minimální míře 40 – 50 procent. Výjimkou nejsou ani 90 procentní slevy na nejrůznější zboží a služby. Výhodou je nejen cílení na jednotlivé kraje. Pokud vás tak například zajímá levná dovolená v Krkonoších, stačí si vybrat příslušnou lokalitu. Navíc na internetu nic jako víkendy neexistuje. Stejně tak jako na serveru s hromadnými slevami nehrozí zácpa, fronta nebo nefunkční pokladny.

Pokud tedy vyloženě netoužíte po tom spojit nákupy s procházkou historickým centrem či návštěvou muzea, jsou pro vás hromadné slevy na internetu tím pravým řešením pro lednové nákupy.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

radkaka
20.6.2013 23:30

Alternativou ke slevovým portálům jsou také weby nabízející slevové kupóny zdarma, např. http://slevovykupon.net/

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz