Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Trápí vás rostoucí ceny energií? Vyměňte spotřebiče!

Trápí vás rostoucí ceny energií? Vyměňte spotřebiče!

30.12.2011 - Redakce Babinet

Řada lidí zvažuje výměnu domácích spotřebičů až ve chvíli, kdy doslouží. A tak často doma používají přístroje staré i více jak deset let. Ty jsou však energeticky velmi náročné.

Cena za elektřinu každoročně stoupá. Většina z nás tedy hledá způsob, jak a kde ušetřit. Jednou z možností může být výměna starých domácích spotřebičů, zejména těch, jež jsou nepřetržitě nebo velmi často v provozu, tedy lednice, pračky, myčky na nádobí, sušičky nebo varné desky.

Nové spotřebiče mohou snížit spotřebu energie až o 70 %. Na výběr je několik energetických tříd a rozdíly mezi nimi nejsou zanedbatelné, například sušička třídy B má téměř o polovinu vyšší spotřebu energie než sušička třídy A. Společnost Electrolux neustále vyvíjí nové úspornější spotřebiče a řadě z nich již samotná třída A nestačí. V jednotlivých modelových řadách jsou zastoupeny spotřebiče s energetickým označením A++, nebo dokonce A+++ (každé plus přináší přibližně 10% úsporu navíc). „Investice do spotřebičů energetické třídy A se tedy vyplatí“, podotýká Milan Landa ze společnosti Electrolux.

space

Nové modely slibují úsporu i zpříjemnění domácích prací

Kromě snížení nákladů na elektřinu přinášejí nové modely domácích spotřebičů řadu vylepšení a praktických funkcí, které zároveň šetří čas a snižují výdaje za mycí a prací prostředky či nákup potravin – nové mrazničky jsou vybaveny technologií proti námraze, lednice nabízejí přehlednější vnitřní uspořádání prostoru nebo speciální boxy, v nichž potraviny vydrží déle čerstvé, pračky disponují kratšími pracími programy s použitím menšího množství pracího prášku aj.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip