Babinet.cz  /  Magazín  /  Kultura  /  Tip na dárek: Kuchařka pro báječné tchyně

Tip na dárek: Kuchařka pro báječné tchyně

Díky téhle knížce si každá maminka zaslouží titul „tchyně roku!“ Ať už si ji koupí sama, nebo ji dostane od „mladých“ jako dárek pro radost, získá knihu plnou nejen receptů a lákavých fotografií, ale i poznatků a zkušeností, se lžičkou psychologie (autorka prošla psychoterapií a dvouletým tréninkem rodinných konstelací) a hlavně náručí lásky.

Autorka kuchařku začala psát, když vdávala dceru a při přípravě svatebního pečení ze starých zápisníků vytahovala málem zapomenuté recepty po mamince, od kamarádek nebo ozkoušené recepty ze starých časopisů. V knize je pak doplnila tradičními recepty z babiččiny kuchyně (cacarda, caletky), rychlými jídly pro nečekané návštěvy a navrch přidala moučníky, nad nimiž partneři jejích dcer blaženě pomlaskávají.

Svatební pečení • Koláče • Štrůdly • Řezy • Zapékací miska • Polévky • Rychlé teplé večeře • Vánoční (a velikonoční) pečení • Narozeninové dorty • Vzácné solitéry

PhDr. Helena Chvátalová je redaktorka, bývalá šéfredaktorka časopisu Děti a my a scénáristka. Je autorkou knih Jak se žije dětem s postižením, Malá povzbuzení pro mámy a táty, 300 rad pro první rok s dítětem a spoluautorkou několika dalších knih. Dvakrát získala 1. cenu Vládního výboru pro zdravotně postižené občany v kategorii děl písemně publikovaných. Zabývá se také osobnostním rozvojem, absolvovala dvouletý výcvik rodinných konstelací. Je jedenatřicet let vdaná, má dvě dospělé dcery, dva zetě, zatím jediného vnoučka a čtyři kočky.

Formát 172 x 240 mm, pevná vazba, mnoho barevných fotografií, 224 stran, 399 Kč

Vyzkoušejte recept!

Maminčiny caletky

I tyto jednoduché škvarkové placky jsou pro mě vzácným solitérem. Peče je moje maminka, kdykoli má po ruce sádlo a škvarky. Protože maminka nic neváží a vše dělá „od oka“, jsou caletky pokaždé trošičku jiné. Někdy skvěle lístkují, jindy spíš křupají a voní čerstvými škvarky. Oba kluci, kteří do naší rodiny přibyli, si je okamžitě zamilovali a já se jim nedivím, protože jsou senzační. Tyhle rychlé, sympatické placky jsem ale ještě nikdy nedělala a ponechávám je mamince jako její specialitu. A doufám, že to jednou – až je budu muset už upéct sama – přes slzy zvládnu

 

                   

 

 

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip