Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Chytrý a charismatický: Sony Ericsson Xperia Neo

Chytrý a charismatický: Sony Ericsson Xperia Neo

Oldřich Formánek

SonyEricssonCharismatický, chytrý, dokonale přizpůsobivý vašim potřebám, okouzlující – Ne, milé dámy nepopisuji muže vašich snů, ale mobil Sony Ericsson Xperia Neo, který jsem pro vás testoval.

Charismatický
Charisma mu dodává nejen lesklý povrch z pevného plastu a zaoblené hrany, ale především vyklenutá záda. Díky tomu vám padne nejen do oka, ale také do ruky. Lze jej snadno uchopit a skvěle se drží v ruce, což oceníte zvláště při delším rozhovoru s kamarádkou.

Chytrý a dokonale přizpůsobivý vašim potřebám
Oceňujete chytrou otevřenou mysl u muže, díky níž vycítí vaše potřeby, očekávání
či touhy a splní je?

Pak oceníte i otevřený systém mobilu, díky němuž si můžete z internetu stahovat různé aplikace (prográmky) např. navigace, vzhled displeje, jízdní řády, hry, kompas a tisíce dalších. Zatímco v tzv. hloupém mobilu Vám musí stačit aplikace přednastavené, chytrý mobil Neo je vlastně malý počítač, který si můžete přizpůsobit svým potřebám.

Odborníci by shrnuli popis předešlého odstavce jednou větou: Neo je velice výkonný smartphone. Možná by se našli i rejpálkové, kteří by tvrdili, že i do hloupých telefonů, lze nahrát javové aplikace, jenomže ty mají omezené možnosti a kvalitou i zpracováním značně pokulhávají za aplikacemi, které si můžete stahovat do chytráčka Nea.

Odborníci by také řekli, že chytrý Neo je vybaven nejnovějším operačním systémem Android 2.3. Gingerbread, operační pamětí 512 MB RAM a vnitřní pamětí 320 MB, rozšiřitelnou o paměťové karty microSD až o 32 GB.

Přeloženo do lidštiny to znamená, že Neo vás oslní dnes nejpopulárnějším systémem, který má paměť jako slon a ještě ji lze rozšířit. Pro vás to mimo jiné znamená neomezený počet kontaktů i zpráv.

Takové funkce jako budík, kalkulačka, kalendář, počasí, zprávy, surfování na internetu, jsou pro Nea samozřejmostí. Nabízí však mnohem víc např. prohlížeč dokumentů ve Wordu a Excelu, GPS s Google mapami nebo ve složce zprávy najdete přehledné konverzace s kontakty a u každého z nich vidíte i dřívější smsky.

Charismatický chytrák Neo vás také uchvátí svým velice kvalitním hudebním přehrávačem, a snadným vyhledávání vaší oblíbené hudby v seznamu vašich skladeb.

Okouzlující
Chytráček Neo není jen multimediální frajer, který umí stáhnout multimediální obsah dle vašeho přání (hudba, video), ale také skvělý fotograf a kameraman.

Odborník by řekl, že Neo je vybaven novým snímačemExmor R, 8 Mpix rozlišením (3264 x 2448 bodů), autofocusem, LED bleskem. V praxi to znamená, že s Neem uděláte velice kvalitní ostré fotky, jak na dálku, tak zblízka. A dokonce i při slabším osvětlení, když nepoužijete blesk, nebudou vaše fotky vypadat jako černoši v tunelu, ale budou patřičně ostré a světlé.

SonyEricsson

Další body u mě jako náruživého fotografa získal Neo za umístění čočky fotoaparátu, která se nachází poměrně blízko středu mobilu, tak jako u normálních fotoaparátů. U novodobých mobilů bývá totiž čočka zpravidla umístněna u levého okraje, kam při focení běžně dáváme prsty, které nám pak na fotce dělají nechtěnou dekoraci. Na pravém boku nám pak Neo nabízí spoušť svého dokonalého fotoaparátu.

Úžasný Neo vás neokouzlí jen super fotkami, ale jak by řekl odborník i videem HD kvality (1280 x 720 bodů), které si dokonce můžete přehrát i přes televizi po propojení kabelem přes micro HDMI.

A třešniček na dortu vám Neo poskytne hned několik:
1. Informační LED diodu, která na vás bude světelně mrkat pokaždé, když zmeškáte hovor nebo dostanete zprávu, nebo baterka bude potřebovat nakrmit.

2. Odolnost displeje proti poškrábání a větší pozorovací úhly i jas, což znamená lepší viditelnosti i na slunci.

3. I výdrž baterie má poměrně slušný výkon. Při střídmějším provozu vyhladoví zhruba za 3 dny.

A jelikož nikdo není dokonalý i úžasný Neo má své kosmetické vady:
Jeho rozměry 116 x 57 x 13 milimetrů a 126 gramů, spadají sice do kategorie pan úžasný, ale někomu se přesto může zdát těžší.

Na lesklém povrchu, který mu dodává magické charisma, jsou však zaznamenány jako v archivu vaše otisky prstů. Ne, nemusíte s ním zacházet v rukavičkách, je to jen drobná kosmetická vada, kterou někdo vůbec nevnímá a jiný ji vyřeší otřením mobilu suchým klúckem, jak by řekla naše babička.

Pan Úžasný se vám nabízí ve čtyřech barvách - temně modrý, stříbrný, vínový, bílý, ale osobně bych volil větší barevné spektrum.

Pokud vás šaramantní Neo neuchvátil, pomyslete na svého milovaného muže, přítele, syna, tatínka, dědečka a nezapomeňte: Vánoce se pomalu, ale jistě blíží …

Příslušenství k telefonu:
Návod, baterie 1500 mAh, adaptér na nabíječku, datový USB kabel, stereo headset se špuntovými sluchátky a třemi velikostmi samotných špuntů,) a paměťovou kartu micro
 SD 8GB.

Alza.cz

- - - - - - - - - - - - - -

Za zapůjčení mobilu k testování
děkujeme firmě Alza.cz a.s.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip