Babinet.cz  /  Magazín  /  Kultura  /   CLARINET FACTORY tři jarní překvapení…

CLARINET FACTORY tři jarní překvapení…

20.4.2011 - Redakce Babinet

Soubor Clarinet Factory zahraje v krátké době na třech zcela odlišných a unikátních koncertech v Praze.

Včera vystoupil v Chodovské tvrzi s akustickým programem Jazz in Classic - Classic in Jazz, jenž je věnován tvorbě autorů "na pomezí žánrů", jakými byli Gershwin, Davis, Martinů, Brubeck, Bernstein či Schullhoff. Pro Clarinet Factory je tento koncert návratem k začátkům jejich koncertování, kdy se právě interpretací těchto crossoverových klasiků zabývali. "Gershwin nebo Martinů jsou pro nás velkými vzory, jak vůbec komunikaci mezi žánry uchopit…“ dodávají členové souboru.

img

Po úspěšném lednovém startu pravidelného vystupování ve Švandově divadle se uskuteční další koncert  - 2. 5. (20:00). Tentokrát, kromě Alana Vitouše, vystoupí jako host - zpěvačka  Jana Koubková, s níž kvarteto v minulosti natočilo CD Teneriffe Blues, a cestovalo po Čechách, ale třeba i do Slovinska nebo Senegalu.

" Jana nás donutila odhodit noty, a ukázala nám bezbřehé možnosti improvizace a hudební fantazie"…upřesňuje za soubor Jindřich Pavliš.

Posledním z jarních překvapení je spojení Clarinet Factory a rockové legendy Blue Effect. Kytarista Radim Hladík přizval soubor na koncertní křest svého DVD, kde společně zahrají několik slavných skladeb. Koncert se koná 8. 5. v Lucerna Music baru.

Osobitý soubor Clarinet Factory, který loni vydal u Supraphonu úspěšné album Out of Home je stále v jednom kole. Vedle řady koncertů doma i v zahraničí bude v květnu nahrávat hudbu Michala Rataje a Beaty Hlavenkové k celovečernímu filmu Roberta Sedlačka. Jako speciální host se Clarinet Factory objeví na novém albu skupiny Tata Bojs, které vyjde na začátku června.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip