Babinet.cz  /  Magazín  /  Kultura  /  Pozvánka do divadla : Holky z kalendáře

Pozvánka do divadla : Holky z kalendáře

1.3.2011 - Redakce Babinet

Adaptaci původně filmového scénáře britského dramatika a scenáristy Tima Firtha – Holky z kalendáře – uvede Divadlo ABC v české premiéře 19. března. Komedii o ženách ve zralém věku, které se rozhodnou nafotit kalendář se svými akty, nazkouší režisér Ondřej Zajíc.

Na počátku byla skutečná událost, která se stala námětem pro film a později i základem úspěšné divadelní hry. Dámy z anglického venkova v nejlepších letech se domnívají, že mají své nejlepší časy za sebou. Každá z nich se musí vyrovnávat s nějakou těžkou životní situací – odchodem dítěte, nemocí manžela, špatně prosperující živností, nevěrou – a to bez velké naděje, že jednou bude líp. Nápad nafotit kalendář s akty je bláznivý úlet, který se postupně promění ve vzpouru proti osudu, stárnutí a marnosti života.

Macháčková

„Není tak důležité, že kalendář promění ospalé městečko v metropoli a dámy z ženského spolku v mediální celebrity, jako to, že jeho nafocením najdou novou inspiraci pro plný a hodnotný život. Naroste jejich sebeúcta a klid.“ doplňuje hlavní zápletku režisér Ondřej Zajíc.

Něžně jímavá komedie s břitkým anglickým humorem nabízí krásné herecké příležitosti pro zralé herečky: „Stárnutí je životní etapa, která čeká každého z nás. Holky z kalendáře jsou příkladem toho, že život po padesátce nebo šedesátce nekončí, ale naopak nabízí nové výzvy a příležitosti. Záleží pouze na nás,“ dodal režisér.

BatulkováAutorem scénáře je Tim Firth, který je podepsaný pod řadou divadelních her, seriálů a celovečerních filmů. Komedii o ženách, které jsou pro dobrou věci ochotné udělat víc, než by je kdy napadlo, z angličtiny přeložil Pavel Dominik

Šest žen, které uvidíme v březnové premiéře Holek z kalendáře, se v celé své kráse nechalo zvěčnit fotografkou Ilonou Sochorovou. Výsledkem je 12 nádherných fotografií zralých odvážných žen.

Šest statečných dam středního věku Veronika Gajerová, Dana Batulková, Jitka Smutná, Radka Fidlerová, Kateřina Macháčková a Lenka Termerová se vám tedy nepředstaví pouze v hlavních rolích připravované inscenace, ale i ve vlastní verzi kalendáře, jehož nafocení se ujala skvělá fotografka Ilona Sochorová. Kalendář je v prodeji na pokladnách Městských divadel pražských.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip