Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Jak neprohloupit při koupi koloběžky či odrážedla

Jak neprohloupit při koupi koloběžky či odrážedla

26.11.2010 - Redakce Babinet

Na trhu s vozítky pro děti se vyskytuje čím dál více prodejců, dodavatelů a výrobců. Jak si z této změti vybrat toho pravého a na co si při koupi dát pozor, shrnuje v několika přehledných tipech následující článek.

Kde začít?


koloběžkaV dnešní době vedou při hledání jakéhokoliv zboží první kroky na internet. Pokud s výrobkem nebo značkou nemáte osobní zkušenost, hodí se zásada bezpečného nákupu vyhledat nejprve stránky výrobce – právě ty totiž nejlépe vypovídají o důvěryhodnosti firmy a tím i produktu. Zde byste měli najít přesné, podrobné a aktuální informace o výrobku i zhotovitelích, ideální je, pokud má výrobce i vlastní prodejnu, kde můžete koloběžku nebo odrážedlo osobně vyzkoušet.

V opačném případě by vás stránky měly odkázat na smluvní prodejce. Další variantou pro získání přehledu a užitečných rad jsou odborné veletrhy (cyklo, sport, hračky, případně i vánoční trhy), kde významnější výrobci své zboží obvykle vystavují.

Informovanost, ochota, cena a bezpečnost jako ukazatelé kvality

Obchodník, který vám nedovolí na vysněnou koloběžku ani sáhnout (abyste ji náhodou nepoškrábali) nebo o výrobku téměř nic neví, asi nebude ten pravý. Rovněž snaha za každou cenu ušetřit může přinést víc starostí než radosti.Prodejce nezřídka „dohání“ nízkou cenu vysokým poštovným, o komplikacích s případnou reklamací nemluvě. Pravda, výrobky seriózních producentů nemusí být nejlevnější na trhu, ale cena bývá vyvážena zárukou kvality použitých materiálů i zpracování. Samozřejmostí by měla být i bezpečnost koloběžek a odrážedel, která minimalizuje riziko zranění vašeho malého jezdce.

Když se kolečko poláme…

„Koloběžky, odrážedla i dětská kola jsou standardními cyklo výrobky, které využívají shodné nebo obdobné komponenty jako kola pro dospělé. Odborný servis je tedy pro jejich bezchybný provoz nezbytný,“ uvádí šéf vývoje značky Yedoo Jakub Bostl. Specializované prodejny by vás měly informovat o záručním i pozáručním servisu a v případě koupě výrobek smontovat a odborně seřídit. Standardem by měla být i první servisní prohlídku zdarma, a to i v případě, že si montáž provedete sami.

České koloběžky a odrážedla světové úrovně

koloběžka

Ke špičce osvědčených výrobců patří i tuzemská společnost Intrea-Piko, na jejíchž koloběžkách, odrážedlech a dětských kolech značky Yedoo se prohání již celá jedna generace. Charakteristickými znaky produktů firmy je pestrý výběr modelů, barev a originálních designů, u kterých nezůstává stranou ani bezpečnost. Tu Yedoo dokládá certifikáty CE a TÜV SÜD, doprovázené neutuchajícím vývojem nových a bezpečnějších strojů. Česká značka navíc zaručuje pohodlnou dostupnost výrobku i odborného servisu, rychlost a bezproblémovou komunikaci. Koloběžku nebo odrážedlo si můžete také zdarma vyzkoušet na nejrůznějších akcích Intrey.

certifikace

Certifikát TÜV SÜD zajišťuje vysokou kvalitu výrobků a jejich shodu s evropskými směrnicemi, které se k této kategorii výrobků vztahují.

ceCertifikát CE je zárukou, že produkt vyhovuje požadavkům Evropské Unie na bezpečnost, zdravotní a environmentální nezávadnost.


Zaujal Vás článek? Nyní si o koloběžky a odrážedla můžete zasoutěžit!

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz